Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Czerwiec 2010 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Tagi
środa, 30 czerwca 2010
Inowrocławski Turniej Artystów Scen Polskich

W ostatni weekend sierpnia znani z ekranu artyści rozgrywają w naszym mieście tenisowy turniej.Stałym gościem tenisowych turniejów jest Marcin Daniec, który wraz ze swoimi kolegami toczy przez dwa dni trwania turnieju zacięte boje na kortach tenisowych w Parku Solankowym, a potem prezentują się inowrocławianom, turystom i kuracjuszom w zabawnym i sympatycznym show kabaretowym w Teatrze Letnim.

Wyniki ubiegłorocznego turnieju:

I miejsce Marcin Daniec
II miejsce Tomasz Stockinger
III miejsce Piotr Cyrwus
IV miejsce Maurycy Polaski
V miejsce Tomasz Bednarek
VI miejsce Leszek Malinowski
VII miejsce Stan Borys
VIII miejsce Robert Janowski

i zdjęcia

 

 

 

 I zaśpiewali w Teatrze Letnim. Stan Borys już na bis zaśpiewał pięknie jak przed laty "Jaskółkę"

http://www.youtube.com/watch?v=PlMYf9d3o6o&feature=related

Podziwiałam Stana Borysa, który mimo 68 lat porusza się jak młodzieniec zarówno na korcie jak i na scenie.Jest fantastyczny!

A to już Robert Rozmus i jego piękny głos.

http://www.youtube.com/watch?v=mwzeESMsjrM

 

 

poniedziałek, 28 czerwca 2010
Plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej

Niezwykła podróżniczka pokazuje człowieka z najpiękniejszym i najbardziej uniwersalnym wyrazem twarzy.Wystawa nosi tytuł: "Uśmiech Świata". Można było ją oglądać od 20 maja do 13 czerwca br. na terenie Parku Solankowego.

 

 

20:09, solankino , Wystawy
Link Dodaj komentarz »
"Na kujawską nutę" czyli Benasowe pogwarki

"Na kujawską nutę" czyli Benasowe pogwarki - Henryk Lewicki

Zamieszczane przez trzy lata (1999 - 2002 r.) na łamach inowrocławskiej mutacji "Gazety Pomorskiej" felietony gwarowe w cyklu: "Na kujawską nutę", wywołały nadspodziewanie duże zainteresowanie i to nie tylko u starszych czytelników, pamiętających czasy, kiedy to zarówno w większości inowrocławskich domów, na ulicach miasta, a już w szczególności we wsiach i miasteczkach powiatu, dominowała dziś zapomniana gwara Kujaw zachodnich, różniąca się w sposób znaczny od mowy ludzi wschodniej części tego regionu.

Inowrocław DZIEJE - ZABYTKI - OKOLICE - LEGENDY

Inowrocław DZIEJE - ZABYTKI - OKOLICE - LEGENDY - Janina Sikorska

Autorka prowadzi czytelnika przez wieki przedstawiając dzieje Inowrocławia i okolic, począwszy od chwili powstania, aż po dzień dzisiejszy. Prezentuje dane z dziedziny przemysłu, rzemiosła, handlu i usług przyprawiając je ciekawostkami i legendami z życia ludzi na Kujawach Zachodnich. Integralnie z treścią jest połączona duża ilość zamieszczonych ilustracji.
Całość współgra ze sobą pozwalając na spędzenie wielu miłych chwil z tą książką w ręku.

"INOWROCŁAW I KUJAWY. PRZEWODNIK"

"INOWROCŁAW I KUJAWY. PRZEWODNIK" - Alfred Krysiak

Przewodnik "Inowrocław i Kujawy" jest kierowany do szerokiego kręgu czytelników, turystów i krajoznawców. Został opracowany tak, by prowadzić po różnych trasach i zapoznawać wszechstronnie z historią, kultura i architekturą, walorami estetycznymi poszczególnych obiektów czy miejscowości.

Trasy miejskie pomyślane są jako 3-4 godzinne spacery. Pozostałe trasy - piesze, rowerowe i samochodowe - obejmują niemalże całe Kujawy z ciekawą historią, architekturą i przyrodą. rzetelne i szczegółowe opisy przebiegu tras pozwolą zwiedzić miasto i okolice bez uciekania się do jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz lub innych źródeł. Pozycja "Inowrocław i Kujawy" to niezwykle praktyczny przewodnik w foliowej obwolucie, o dogodnym formacie - idealnym, aby służyć pomocą w każdej wędrówce po ziemi kujawskiej.

"Po prostu Inowrocław"

"Po prostu Inowrocław"- Barbara Kasińska, Edmund Mikołajczak, Piotr Stachanowski


Publikacja ta przybliża przeszłość poprzez informacje na temat wszystkich ulic, placów i skwerów, a ponadto, dzięki licznym, niekiedy po raz pierwszy publikowanym fotografiom oraz dziełom sztuki, pokazuje Inowrocław w różnych okresach jego dziejów. Stanowi swoiste połączenie albumu z pracą o charakterze dokumentacyjnym. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza próba opracowania tematu związanego z inowrocławska toponomastyką.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11