Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Listopad 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Tagi
piątek, 09 listopada 2018
Do odebrania wejściówki na spotkanie z Grażyną Błęcką-Kolską

16 listopada o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się spotkanie z aktorką Grażyną Błęcką-Kolską, którą znamy z wielu ról filmowych, m.in. "Kogel-mogel", "Jancio Wodnik", "Historia kina w Popielawach", "Jasminum". W tym roku została nagrodzona na FPFF w Gdyni  za główną rolę kobiecą w filmie „Ułaskawienie”. Aktorce towarzyszyć będzie znany już nam Łukasz Maciejewski, który napisał książkę "Aktorki.Odkrycia". Jedną z 18. bohaterek książki jest G.Błęcka-Kolska. Spotkanie będzie połączone z promocją książki.

środa, 07 listopada 2018
Spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską

W maju tego roku została wydana kolejna książka Doroty Masłowskiej pt."Inni ludzie" Spotkanie autorki z czytelnikami Inowrocławia będzie dotyczyło m.in. promocji tej książki. Młoda autorka  miała zawitać do naszego miasta 3 października, jednak z ważnego powodu nie doszło do spotkania. Mamy nadzieję, że spotkanie zapowiadane na 13 listopada dojdzie do skutku. Dorota Masłowska zapewne opowie o historii powstania swoich bestsellerów. Pierwsza jej powieść "Wojna polsko-ruska została sfilmowana. Za tę powieść autorka otrzymała Paszport "Polityki".

Za drugą powieść "Paw Królowej" w 2006  otrzymała Nagrodę Literacką "Nike".

Spotkanie odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.

wtorek, 25 września 2018
Dorota Masłowska przyjedzie z nową powieścią

W maju tego roku została wydana kolejna książka Doroty Masłowskiej pt."Inni ludzie". Spotkanie autorki z czytelnikami Inowrocławia będzie dotyczyło m.in. promocji tej książki. Ta młoda autorka zapewne opowie też o historii powstania swoich  bestsellerów.

Pierwsza jej powieść" Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną"została sfilmowana. Masłowska otrzymała za tę powieść Paszport "Polityki".

Za drugą powieść "Paw Królowej" w 2006 roku otrzymała  Nagrodę Literacką "Nike". 

Dorota Masłowska jest też kompozytorką, piosenkarką. W związku z tym może zaśpiewa dla czytelników ?     

Od jutra amatorzy twórczości Masłowskiej mogą odbierać bezpłatne wejściówki na to spotkanie, które będzie miało miejsce  3 października o godzinie 18.00.           

niedziela, 03 czerwca 2018
Już jutro spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

Jutro o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się autorskie  spotkanie z  scenarzystą, aktorem, dramaturgiem i pisarzem Cezarym Harasimowiczem.  Gość będzie promował książkę pt. “Saga, czyli filiżanka, której nie ma”. Wydana w 2017 roku książka to " niezwykły portret rodziny i niejednokrotnie zabawna opowieść, w której obraz dawnej wielonarodowej Polski ukazuje się przed oczami czytelnika i na moment odżywa. Harasimowicz zagląda do pamiętników dziadka i zapisków matki. Czerpie z rodzinnych anegdot, poznaje gorące romanse, a dzięki wycinkom z ówczesnej prasy przywołuje świat, w którym równolegle toczy się wielka historia i życie zwykłych ludzi". ( opis wydawcy) 

 

wtorek, 10 kwietnia 2018
Po spotkaniu z Cezarym Łazarewiczem


 

 

 

piątek, 30 marca 2018
Laureat Literackiej Nagrody Nike wkrótce przyjedzie

do naszego miasta. Dziennikarz, publicysta Cezary Łazarewicz przyjedzie 10 kwietnia na spotkanie z czytelnikami. Cezary Łazarewicz w 2017 roku otrzymał  Literacką Nagrodę "Nike" za książkę-reportaż o Grzegorzu Przemyku pt."Żeby nie było śladów". Najnowszą książką, którą napisał wspólnie z żoną Ewą Winnicką jest "1968. Czasy nadchodzą nowe". Autorzy byli dziś gośćmi audycji Światopodgląd w Tok Fm, w której rozmawiano na temat najnowszej książki. Audycji można posłuchać na stronie radia TOK FM.

Spotkanie odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym 10.04. o godzinie 18.00. Wejściówki można odbierać w BM od 3 kwietnia.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16