Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
animated-advent-image-0083
poniedziałek, 11 grudnia 2017
Po spotkaniu z Jowitą Budnik i

Łukaszem Maciejewskim.  Dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny napisał wiele książek a wszystkie dotyczą tematu filmu, teatru i ludzi tworzących kino. Jowita Budnik jest kolejną aktorką, o której wiele można się dowiedzieć z książki autorstwa Ł. Maciejewskiego: "Aktorki.Portrety". Aktorka grała w filmach już jako dziecko, później jako nastolatka, ale wybrała kierunek studiów nie związany z aktorstwem. Z wykształcenia jest socjolożką. Zagrała w kilku filmach Krzysztofa i Joanny Krauzów. Najpierw był "Plac Zbawiciela", później "Papusza", "Mój Nikifor",  "Ptaki śpiewają w Kigali".  Obecnie wszedł na ekrany kin film Piotra Domalewskiego "Cicha noc", w którym również zagrała.  W 2018 roku wejdzie na ekrany film "Zabawa, zabawa" w reżyserii Kingi Dębskiej, w którym zagra obok A. Kuleszy, D. Kolak, M. Dorocińskiego, M. Baki,M. Dziędziela.  Film pokaże losy trzech kobiet uzależnionych od alkoholu, które osiągną dno. Czy uda im się od niego odbić? Zobaczymy.


czwartek, 07 grudnia 2017
Jowita Budnik i Łukasz Maciejewski

przyjadą 11 listopada do Inowrocławia na spotkanie autorskie. Aktorka zagrała w wielu filmach a jej pierwszym był Kochankowie mojej mamy, w którym zagrała w wieku 12 lat. Zagrała m.in. w filmach: Plac Zbawiciela, Papusza, M jak miłość. W tym roku na ekrany kin weszły dwa filmy, w których możemy aktorkę oglądać. Pierwszy to Ptaki śpiewają w Kigali, w którym zagrała główną rolę i za którą na festiwalu w Gdyni otrzymała nagrodę, a drugi to film Cicha noc. Spotkanie odbędzie się  w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.  

czwartek, 30 listopada 2017
Spotkanie z Zofią Czerwińską i Władysławem Grzywną

Dziś o godzinie 18.00  w Saloniku literacko-Artystycznym odbyło się spotkanie z parą aktorów. Panią Zofię Czerwińską znamy z licznych ról filmowych , wspomnę choćby o wspaniałych kreacjach aktorki  w Alternatywach, Czterdziestolatku, Rejsie, Tygrysach Europy.  Ciągle jeszcze gra w filmach. Zobaczymy ją również w serialu "Pierwsza miłość". Aktorka opowiedziała w sposób humorystyczny o swoim życiu począwszy od wieku dziecięcego. Artystce towarzyszył  Władysław Grzywna artysta estradowy grający  m.in. w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Dzisiejsi goście  przez 20 lat grali w Teatrze Syrena w Warszawie. Przerywnikiem opowieści pani Czerwińskiej były piosenki śpiewane przez energicznego, wesołego pana Grzywnę. Spokojnym gościem okazał się przyjaciel aktorki pies Dżek, który przez całe dwugodzinne spotkanie grzecznie siedział na fotelu.

 

 

czwartek, 09 listopada 2017
Lubimy ją za znakomite role w niezapomnianych komediach

oraz innych filmach, serialach, grała również w teatrze. Zagrała m.in. w Alternatywach, Rejsie, Czterdziestolatku, Misiu. 

Znakomita Zofia Czerwińska już wkrótce przyjedzie do Inowrocławia na autorskie spotkanie. Towarzyszyć jej będzie nieco młodszy aktor polskiej estrady Władysław Grzywna, który wystąpi z recitalem. Spotkanie ze znakomitymi gośćmi odbędzie się 30 listopada o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym.

 


sobota, 04 listopada 2017
Mistrzyni reportażu spotka się z mieszkańcami

naszego miasta. Laureatka wielu nagród literackich, Hanna Krall  7 listopada o godzinie 17.00  w Saloniku Literacko-Artystycznym rozpocznie spotkanie autorskie promujące książkę pt. "Fantom Bólu . Reportaże wszystkie".  Wejściówki jak zwykle do odebrania w wypożyczalni.

W skład wielkiej księgi ( ponad 1200 stron ) wchodzi wiele bardzo ciekawych, wyjątkowych reportaży: Zdążyć przed Panem Bogiem, Sublokatorka, Okna, Hipnoza, Taniec na cudzym weselu, Dowody na istnienie, Tam już nie ma żadnej rzeki, To ty jesteś Daniel, Wyjątkowo długa linia, Król kier znów na wylocie, Różowe strusie pióra i Biała Maria - z najnowszą, dopisaną  częścią zatytułowaną Podwójne życie Władysława Sokoła.

Warto  na spotkanie przyjść z książką i zdobyć w niej dedykację.

środa, 25 października 2017
Po spotkaniu z Joanną Trzepiecińską

Jak zwykle na spotkaniach autorskich bywa, salonik wypełniony do ostatniego miejsca. Dzisiejsze spotkanie z aktorką Joanną Trzepiecińską i Łukaszem Maciejewskim związane było z ukazaniem się książki autorstwa Łukasza Maciejewskiego pt. "Aktorki.Odkrycia". Książka zawiera 18 historii  o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie, poznamy portrety niezwykłych aktorek:  Błęckiej-Kolskiej, Bohosiewicz, Budnik, Dancewicz, Gniewkowskiej, Grabowskiej, Gruszki, Hajewskiej-Krzysztofik, Kolak, Kulig, Kożuchowskiej, Kuleszy, Kuny, Muskały, Nieradkiewicz, Ostaszewskiej, Preis, Trzepiecińskiej. Poprzez szczere z nimi rozmowy o różnych doświadczeniach, radościach, spełnieniu, poznamy je bliżej.

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14