Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
środa, 18 października 2017
Łukasz Maciejewski i rozmowy z aktorką już wkrótce.....

25 października będzie możliwość spotkania, porozmawiania z aktorką filmową i teatralną Joanną Trzepiecińską , która zawita do naszego miasta wspólnie z Łukaszem Maciejewskim autorem książki pt. "Aktorki.Odkrycia". Książka zawiera rozmowy z kilkunastoma polskimi aktorkami i, jedną z nich jest Joanna Trzepiecińska. Spotkanie poprowadzi sam autor Ł. Maciejewski, który już nie raz bywał w Inowrocławiu. Spotkanie z gośćmi odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.

czwartek, 12 października 2017
Po spotkaniu z reportażystką Lidią Ostałowską

Wczorajsze spotkanie poprowadził,  jak zwykle, profesjonalnie Bartosz Wiśniewski z Biblioteki Miejskiej. Autorka zbiorów reportaży opowiadała zebranym o swojej pracy, o zdobywaniu zaufania ludzi, o których chce pisać. Kilka lat zajęło autorce napisanie książki, która jest zbiorem reportaży  o życiu Cyganów. Cyganie to społeczność nieufna. Potrzeba było zdobyć ich zaufanie żeby opisać życie, obyczaje tej grupy społecznej. Możemy o nich przeczytać w książce "Cygan to cygan". Inne ciekawe zbiory reportaży nominowane do nagród to "Farby wodne", "Bolało jeszcze bardziej". Warto je przeczytać.

 

niedziela, 08 października 2017
Spotkanie autorskie z Lidią Ostałowską

W środę 11 października  jest możliwość spotkania się z dziennikarką, pisarką i reportażystką Lidią Ostałowską. Będzie to autorskie spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Nowa Para Butów oraz drukarnię Pozkal. Z pisarką spotkamy się w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul.Kilińskiego 16 o godzinie 18.00. 

Lidia Ostałowska jest autorką reportaży o mniejszościach narodowych o kobietach, młodzieży, o wykluczeniach. W 2000 r. ukazało się pierwsze wydanie  książki "Cygan to Cygan" opisująca trudne życie Romów.

W  2011 r. nominowana do Nagrody Literackiej "Nike 2012" oraz do Nagrody Gwarancje Kultury 2012 "Farby wodne" , w której opisuje historię czeskiej żydówki Diny Gottliebovej, która razem z matką trafiła do obozu w Auschwitz-Birkenau. 

"Bolało jeszcze bardziej" - zawiera 12 reportaży pisanych w latach 1991-2005. Ciągle aktualna tematyka reportaży opisująca życie ludzi borykających się ze swoim losem. Poznajemy w niej m.in. bezrobotnych z popegeerowskich wsi, kobiety z problemem aborcji, młodych chłopaków z łódzkiej dzielnicy.

wtorek, 19 września 2017
"Między Tobą a Mną"

to tytuł monodramu poetycko-muzycznego, który mieliśmy przyjemność  dziś  obejrzeć w wykonaniu aktorki Laury Łącz.  W recitalu usłyszeliśmy szlagiery przeplatane znanymi utworami J.Tuwima, B.Leśmiana, L. Staffa, M.Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Muzykę do wykonywanych utworów skomponował Adam Skorupka. Laura Łącz pisze również książki dla dzieci. Po godzinnym występie, można było porozmawiać z aktorką, otrzymać dedykację w zakupionej książce dla dziecka lub wnuka, zrobić sobie gościem zdjęcie. Sala Saloniku Literacko-Artystycznego Miejskiej Biblioteki wypełniona była do ostatniego miejsca. 

 

 

wtorek, 12 września 2017
Laura Łącz i monodram "Między mną a Tobą"

Za tydzień, 19 września o godz. 18.00  w Saloniku Literacko - Artystycznym odbędzie się spotkanie autorskie z aktorką Laurą Łącz. Artystka wykona monodram poetycko-muzyczny pn. „Między mną a Tobą”. W programie recitalu zostaną wykonane szlagiery przeplatane niezapomnianymi dziełami polskich poetów m. in. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, J. Tuwima, B. Leśmiana, L. Staffa, K.I. Gałczyńskiego. Wcześniej  ( o godzinie 10.00 ) aktorka spotka się z małymi czytelnikami w Tajemniczym Ogrodzie Biblioteki Miejskiej  w związku z promocją  książek dla dzieci: „Sekret czarnego łabędzia", „Spełnione marzenia" oraz „Bajki i wiersze na cztery pory roku".

Biblioteka Miejska zaprasza.

 

poniedziałek, 07 sierpnia 2017
Kto nas odwiedził ? Goście na portretach...... lubię takie spotkania

Spotkania z ciekawymi ludźmi: podróżnikami, artystami, pisarzami, dziennikarzami, publicystami organizuje Miejska Biblioteka. Z reguły są to spotkania autorskie, promujące napisaną książkę. Spotkania te cieszą się dużą popularnością, a prowadzi je profesjonalnie Bartosz Wiśniewski. Po wejściu do budynku biblioteki, na jednej ze ścian zobaczymy portrety z autografami goszczących w Saloniku Literacko-Artystycznym osób. Na razie tych portretów jest blisko 100. Od września mam nadzieję na kolejne ciekawe spotkania, podczas których można gościom zadawać swoje pytania, a po spotkaniu zdobyć w książce autograf czy zrobić z gościem pamiątkowe zdjęcie.

 

 

 

 

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13