Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tagi
animated-winter-image-0034
wtorek, 06 lutego 2018
Po spotkaniu z Piotrem Gąsowskim

Spotkanie autorskie poprowadził jak zwykle Bartosz Wiśniewski. Przy pełnej sali aktor początkowo odpowiadał na pytania prowadzącego, później opowiadał o swojej pracy  nad książką ( pisałam o tym 30.01.2018. ), o pracy artystycznej oraz licznych podróżach po świecie. Spotkanie zakończyło wpisywaniem do książki dedykacji. Chętni robili sobie z gościem zdjęcia.

 

 

wtorek, 30 stycznia 2018
Co mi w życiu nie wyszło ?

To pytanie zadaje i sam na nie odpowiada znany aktor, aktor kabaretowy i prezenter Piotr Gąsowski.  Jeżeli chcemy poznać odpowiedź na to pytanie należy przeczytać książkę pod tym tytułem napisaną przez aktora. Jak zaznacza, książkę napisał sam.  Piotr Gąsowski  jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ( obecnie to Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza ). Występował na scenach wielu warszawskich teatrów: Teatr Nowy, Rampa, Komedia, Syrena, Capitol, Kamienica, Kwadrat i 6 Piętro. Zagrał w wielu filmach fabularnych i serialach.  Od 20 lat wraz Hanną Śleszyńską, Robertem Rozmusem i Wojtkiem Kaletą tworzy formację kabaretowo-estradową „Tercet czyli Kwaret”. Jest znakomitym konferansjerem i showmanem.

6 lutego będzie możliwość spotkania z aktorem , a także zdobycia w zakupionej książce dedykacji. Wejściówki są już do odbioru w czytelni Biblioteki Miejskiej. Spotkanie autorskie odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.


Plakat pochodzi ze strony: Inianie.pl

poniedziałek, 11 grudnia 2017
Po spotkaniu z Jowitą Budnik i

Łukaszem Maciejewskim.  Dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny napisał wiele książek a wszystkie dotyczą tematu filmu, teatru i ludzi tworzących kino. Jowita Budnik jest kolejną aktorką, o której wiele można się dowiedzieć z książki autorstwa Ł. Maciejewskiego: "Aktorki.Portrety". Aktorka grała w filmach już jako dziecko, później jako nastolatka, ale wybrała kierunek studiów nie związany z aktorstwem. Z wykształcenia jest socjolożką. Zagrała w kilku filmach Krzysztofa i Joanny Krauzów. Najpierw był "Plac Zbawiciela", później "Papusza", "Mój Nikifor",  "Ptaki śpiewają w Kigali".  Obecnie wszedł na ekrany kin film Piotra Domalewskiego "Cicha noc", w którym również zagrała.  W 2018 roku wejdzie na ekrany film "Zabawa, zabawa" w reżyserii Kingi Dębskiej, w którym zagra obok A. Kuleszy, D. Kolak, M. Dorocińskiego, M. Baki,M. Dziędziela.  Film pokaże losy trzech kobiet uzależnionych od alkoholu, które osiągną dno. Czy uda im się od niego odbić? Zobaczymy.


czwartek, 07 grudnia 2017
Jowita Budnik i Łukasz Maciejewski

przyjadą 11 listopada do Inowrocławia na spotkanie autorskie. Aktorka zagrała w wielu filmach a jej pierwszym był Kochankowie mojej mamy, w którym zagrała w wieku 12 lat. Zagrała m.in. w filmach: Plac Zbawiciela, Papusza, M jak miłość. W tym roku na ekrany kin weszły dwa filmy, w których możemy aktorkę oglądać. Pierwszy to Ptaki śpiewają w Kigali, w którym zagrała główną rolę i za którą na festiwalu w Gdyni otrzymała nagrodę, a drugi to film Cicha noc. Spotkanie odbędzie się  w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.  

czwartek, 30 listopada 2017
Spotkanie z Zofią Czerwińską i Władysławem Grzywną

Dziś o godzinie 18.00  w Saloniku literacko-Artystycznym odbyło się spotkanie z parą aktorów. Panią Zofię Czerwińską znamy z licznych ról filmowych , wspomnę choćby o wspaniałych kreacjach aktorki  w Alternatywach, Czterdziestolatku, Rejsie, Tygrysach Europy.  Ciągle jeszcze gra w filmach. Zobaczymy ją również w serialu "Pierwsza miłość". Aktorka opowiedziała w sposób humorystyczny o swoim życiu począwszy od wieku dziecięcego. Artystce towarzyszył  Władysław Grzywna artysta estradowy grający  m.in. w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Dzisiejsi goście  przez 20 lat grali w Teatrze Syrena w Warszawie. Przerywnikiem opowieści pani Czerwińskiej były piosenki śpiewane przez energicznego, wesołego pana Grzywnę. Spokojnym gościem okazał się przyjaciel aktorki pies Dżek, który przez całe dwugodzinne spotkanie grzecznie siedział na fotelu.

 

 

czwartek, 09 listopada 2017
Lubimy ją za znakomite role w niezapomnianych komediach

oraz innych filmach, serialach, grała również w teatrze. Zagrała m.in. w Alternatywach, Rejsie, Czterdziestolatku, Misiu. 

Znakomita Zofia Czerwińska już wkrótce przyjedzie do Inowrocławia na autorskie spotkanie. Towarzyszyć jej będzie nieco młodszy aktor polskiej estrady Władysław Grzywna, który wystąpi z recitalem. Spotkanie ze znakomitymi gośćmi odbędzie się 30 listopada o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym.

 


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15