Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
animated-flower-image-0085
niedziela, 03 czerwca 2018
Już jutro spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

Jutro o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się autorskie  spotkanie z  scenarzystą, aktorem, dramaturgiem i pisarzem Cezarym Harasimowiczem.  Gość będzie promował książkę pt. “Saga, czyli filiżanka, której nie ma”. Wydana w 2017 roku książka to " niezwykły portret rodziny i niejednokrotnie zabawna opowieść, w której obraz dawnej wielonarodowej Polski ukazuje się przed oczami czytelnika i na moment odżywa. Harasimowicz zagląda do pamiętników dziadka i zapisków matki. Czerpie z rodzinnych anegdot, poznaje gorące romanse, a dzięki wycinkom z ówczesnej prasy przywołuje świat, w którym równolegle toczy się wielka historia i życie zwykłych ludzi". ( opis wydawcy) 

 

wtorek, 10 kwietnia 2018
Po spotkaniu z Cezarym Łazarewiczem


 

 

 

piątek, 30 marca 2018
Laureat Literackiej Nagrody Nike wkrótce przyjedzie

do naszego miasta. Dziennikarz, publicysta Cezary Łazarewicz przyjedzie 10 kwietnia na spotkanie z czytelnikami. Cezary Łazarewicz w 2017 roku otrzymał  Literacką Nagrodę "Nike" za książkę-reportaż o Grzegorzu Przemyku pt."Żeby nie było śladów". Najnowszą książką, którą napisał wspólnie z żoną Ewą Winnicką jest "1968. Czasy nadchodzą nowe". Autorzy byli dziś gośćmi audycji Światopodgląd w Tok Fm, w której rozmawiano na temat najnowszej książki. Audycji można posłuchać na stronie radia TOK FM.

Spotkanie odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym 10.04. o godzinie 18.00. Wejściówki można odbierać w BM od 3 kwietnia.

wtorek, 06 lutego 2018
Po spotkaniu z Piotrem Gąsowskim

Spotkanie autorskie poprowadził jak zwykle Bartosz Wiśniewski. Przy pełnej sali aktor początkowo odpowiadał na pytania prowadzącego, później opowiadał o swojej pracy  nad książką ( pisałam o tym 30.01.2018. ), o pracy artystycznej oraz licznych podróżach po świecie. Spotkanie zakończyło wpisywaniem do książki dedykacji. Chętni robili sobie z gościem zdjęcia.

 

 

wtorek, 30 stycznia 2018
Co mi w życiu nie wyszło ?

To pytanie zadaje i sam na nie odpowiada znany aktor, aktor kabaretowy i prezenter Piotr Gąsowski.  Jeżeli chcemy poznać odpowiedź na to pytanie należy przeczytać książkę pod tym tytułem napisaną przez aktora. Jak zaznacza, książkę napisał sam.  Piotr Gąsowski  jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ( obecnie to Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza ). Występował na scenach wielu warszawskich teatrów: Teatr Nowy, Rampa, Komedia, Syrena, Capitol, Kamienica, Kwadrat i 6 Piętro. Zagrał w wielu filmach fabularnych i serialach.  Od 20 lat wraz Hanną Śleszyńską, Robertem Rozmusem i Wojtkiem Kaletą tworzy formację kabaretowo-estradową „Tercet czyli Kwaret”. Jest znakomitym konferansjerem i showmanem.

6 lutego będzie możliwość spotkania z aktorem , a także zdobycia w zakupionej książce dedykacji. Wejściówki są już do odbioru w czytelni Biblioteki Miejskiej. Spotkanie autorskie odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.


Plakat pochodzi ze strony: Inianie.pl

poniedziałek, 11 grudnia 2017
Po spotkaniu z Jowitą Budnik i

Łukaszem Maciejewskim.  Dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny napisał wiele książek a wszystkie dotyczą tematu filmu, teatru i ludzi tworzących kino. Jowita Budnik jest kolejną aktorką, o której wiele można się dowiedzieć z książki autorstwa Ł. Maciejewskiego: "Aktorki.Portrety". Aktorka grała w filmach już jako dziecko, później jako nastolatka, ale wybrała kierunek studiów nie związany z aktorstwem. Z wykształcenia jest socjolożką. Zagrała w kilku filmach Krzysztofa i Joanny Krauzów. Najpierw był "Plac Zbawiciela", później "Papusza", "Mój Nikifor",  "Ptaki śpiewają w Kigali".  Obecnie wszedł na ekrany kin film Piotra Domalewskiego "Cicha noc", w którym również zagrała.  W 2018 roku wejdzie na ekrany film "Zabawa, zabawa" w reżyserii Kingi Dębskiej, w którym zagra obok A. Kuleszy, D. Kolak, M. Dorocińskiego, M. Baki,M. Dziędziela.  Film pokaże losy trzech kobiet uzależnionych od alkoholu, które osiągną dno. Czy uda im się od niego odbić? Zobaczymy.


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15