Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
poniedziałek, 07 sierpnia 2017
Kto nas odwiedził ? Goście na portretach...... lubię takie spotkania

Spotkania z ciekawymi ludźmi: podróżnikami, artystami, pisarzami, dziennikarzami, publicystami organizuje Miejska Biblioteka. Z reguły są to spotkania autorskie, promujące napisaną książkę. Spotkania te cieszą się dużą popularnością, a prowadzi je profesjonalnie Bartosz Wiśniewski. Po wejściu do budynku biblioteki, na jednej ze ścian zobaczymy portrety z autografami goszczących w Saloniku Literacko-Artystycznym osób. Na razie tych portretów jest blisko 100. Od września mam nadzieję na kolejne ciekawe spotkania, podczas których można gościom zadawać swoje pytania, a po spotkaniu zdobyć w książce autograf czy zrobić z gościem pamiątkowe zdjęcie.

 

 

 

 

 

 

niedziela, 25 czerwca 2017
Spotkanie z Anną Kamińską już 27 czerwca

Anna Kamińska jest dziennikarką, autorką książek. Publikowała m.in. w tygodniku "Wysokie Obcasy" oraz w magazynach "Uroda Życia", "Zwierciadło", "Sukces", "Pani".

Jest autorką książki "Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych",

biografii Simony Kossak, "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak",

"Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci.Historia Wandy Rutkiewicz".

We wtorek będzie okazja do spotkania z autorką.

Salonik Literacko-Artystyczny godzina 18.00

wtorek, 13 czerwca 2017
Tomasz Jastrun przyjedzie wkrótce

do naszego miasta na spotkanie autorskie. Tomasz Jastrun - poeta, prozaik, krytyk literacki, debiutował w 1973 roku wierszami publikowanymi w Miesięczniku Literackim Młodych. Publikował też w czasopismach dla dzieci. W 1980 roku brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej, należał do "Solidarności". W stanie wojennym ukrywał się, później został internowany w Białołęce. Współpracował z paryską "Kulturą" gdzie publikował felietony pod pseudonimem. W latach 1990-1994 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Sztokholmie, później prowadził w TV kulturalny program "Pegaz". Publikował w wielu tygodnikach. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Spotkanie z Tomaszem Jastrunem odbędzie się 20 czerwca o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej.Bezpłatne wejściówki już są do odbioru.

Wydawnictwo Zwierciadło w ubiegłym roku wydało Osobisty przewodnik po depresji autorstwa T.Jastruna. 

 "Książka to swoisty poradnik, a także intymna, dramatyczna próba opisania walki z depresją i przybliżenia ludziom nią dotkniętym, a także ich bliskim, czym w istocie jest ta tajemnicza choroba."

Warto przyjść z książką i zdobyć dedykację autora.

niedziela, 07 maja 2017
Spotkanie z reporterem Wojciechem Tochmanem

Jutro o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się spotkanie autorskie z reporterem Wojciechem Tochmanem. Wspólnie z Mariuszem Szczygłem i Pawłem Goźlińskim stworzył Instytut Reportażu, są jego fundatorami.  W latach  1996–2002 był autorem i gospodarzem telewizyjnego programu "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Założyciel i wolontariusz Fundacji ITAKA poszukującej zaginionych i pomagającej ich rodzinom.Jest autorem zbiorów reportaży np. "Schodów się nie pali" za który autor znalazł się w finale Nagrody Nike 2001, "Jakbyś kamień jadła"dotyczy post jugosłowiańskiej teraźniejszości – dziedzictwa wojny, która toczyła się w latach 1992–1995. "Córeńka" z kolei jest reporterską opowieścią  o poszukiwaniach koleżanki, dziennikarki Beaty Pawlak, która 12 października 2002 zaginęła na Bali. Napisał jeszcze wiele reportaży. Bohaterką ostatniej książki Tochmana i Szczygła jest pisarka i dziennikarka Hanna Krall. Warto przyjść na to spotkanie z książką , zdobyć dedykację, zrobić sobie z gościem zdjęcie.

piątek, 31 marca 2017
Danuta Stenka przyjedzie

Wejściówki wydawane były od wczoraj. Dziś już ich nie było, a jedna osoba może otrzymać tylko dwie wejściówki. Takie są zasady. Jeżeli jednak jest zgoda na grupowe zamówienia po kilkanaście sztuk to powinno zmienić się zasady. 

Znany inowrocławianom Łukasz Maciejewski napisał książkę, która jest rozmową z aktorką Danutą Stenką. W wydanej w 2013 roku książce  "Flirtując z życiem" aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym na kaszubskiej wsi, o trudnej drodze do kariery, ale też mówi w niej o swojej miłości do aktorstwa. Po spotkaniu z aktorką będzie można otrzymać w książce dedykację.

środa, 30 listopada 2016
Dziewczyny w białych tenisówkach i Jakub Porada

Jakub Porada dziennikarz radiowy i telewizyjny pracujący obecnie w TVN 24 i TTV jest autorem kilku książek podróżniczych  m.in. "Porada da radę" i "Porada na Europę". Ostatnio napisał powieść pt. " Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach".  8 grudnia dziennikarz przyjedzie na spotkanie z czytelnikami w celu promocji tej ostatniej książki. Spotkanie jak zwykle odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym, początek godzina 18.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w bibliotece.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12