Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
czwartek, 14 września 2017
"Kuracjusz jestem" - 27 września w TVP film dokumentalny

Tego lata ekipa TVP przez kilka tygodni kręciła film dokumentalny o kuracjuszach przebywających na leczeniu w Inowrocławiu. Film pokazuje życie kuracjuszy nie tylko w godzinach przedpołudniowych kiedy korzystają z zabiegów, ale również jak spędzają pozostały czas. Na filmie, który zostanie pokazany 27 września w TVP 1 o godz. 23.35, zobaczymy jak spędza sanatoryjny turnus 6 kuracjuszy. Warto zobaczyć. Na pewno też zostanie pokazane piękno Solanek i Parku Solankowego.

Źródło: Inianie.pl.

niedziela, 03 marca 2013
Dom seniora dla bogatych emerytów

"Solanki" Uzdrowisko Inowrocław otwiera w budynku przy ulicy Wilkońskiego 18, komfortowy Dom Seniora AS. W Domu Seniora będzie 25 miejsc w pokojach o wysokim standardzie. Komfortowe pokoje, kompleksowa rehabilitacja, całodobowa opieka medyczna i wysokie koszty. Miesięczna opłata za pokój 1-os. wynosi od 4 500 do 7 200 zł w zależności od pakietu usług. W dwuosobowym trochę taniej. Niżej link do stronki.

http://www.solanki.pl/dom-seniora-as-oferta-i-cennik/

czwartek, 08 lipca 2010
Solanki

Obok po lewej stronie  budynku uzdrowiskowego znajduje się piękny budynek modernistyczny, jest to Zakład Borowinowy.

 

Solanki

Za zegarem, znajduje się uzdrowiskowy budynek z lat 1875 - 1876 w stylu okrągłołukowym, w którym mieścił się pierwszy zakład kąpielowy. Obecnie w budynku znajdują się biura uzdrowiska.

środa, 07 lipca 2010
Inowrocławska baza uzdrowiskowa

W latach 70-tych nastąpił znaczny rozwój bazy leczniczej.Wybudowano sanatoria branżowe z szerokim zapleczem medycyny uzdrowiskowej: "Energetyk" (obecnie Centrum Rehabilitacyjno-Wczasowe "Energetyk"), "Metalowiec '70"(obecnie "Oaza" ), "Modrzew" i Kolejowe Sanatorium Uzdrowiskowe im. dra Józefa Krzymińskiego (od 2008 roku - Sanatorium Uzdrowiskowe "Przy Tężni" im. dra Józefa Krzymińskiego).Powiększono bazę Przedsiębiorstwa Państwowego "Uzdrowisko Inowrocław" (dziś "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław sp. z o.o.), a największym przedsięwzięciem był oddany do użytku w 1988 roku Zespół Sanatoriów Uzdrowiskowych "Kombatant" (obecnie "Kujawiak").

W sanatorium "Energetyk" wybudowano (pierwszą w polskich ośrodkach sanatoryjnych) specjalną komorę do krioterapii ogólnej, w której pacjenci poddawani są krótkotrwałym zabiegom rehabilitacyjnym w temperaturze od - 100° do -160oC. Krioterapia ogólna pozwala osiągać znakomite rezultaty przy rehabilitacji stawów i poprawie siły mięśni, których nie sposób osiągnąć przy stosowaniu konwencjonalnych metod leczenia. Od niedawna placówka stosuje również, dzięki ścisłej współpracy z ośrodkiem rekreacji konnej, elementy hipoterapii.

Więcej informacji:

http://tnij.org/d74s

 

Sanatorium "Oaza" posiada certyfikat "Ośrodka Przyjaznego Osobom Niepełnosprawnym", nadawanego przez kapitułę złożoną z przedstawicieli najważniejszych stowarzyszeń i organizacji osób niepełnosprawnych. Otrzymało też tytuł "HIT 2004" za wysoką jakość usług sanatoryjnych, proponuje ciekawą ofertę zabiegów w zakresie odnowy biologicznej: tybetański masaż ciepłymi kamieniami, saunę świetlną i grotę solno-jodową.

Więcej informacji: 

http://www.metalowiec.sanatoria.com.pl/

 

Sanatorium "Modrzew" posiada również certyfikat "Ośrodka Przyjaznego Osobom Niepełnosprawnym"oraz może pochwalić się jedynym w Inowrocławiu basenem (o wymiarach 12,5 m x 8,5 m) wypełnionym solanką z naturalnego źródła.

Więcej informacji:

 http://tnij.org/d75j

 

Sanatorium kolejowe- obecnie "Przy Tężni"

Więcej informacji:

http://tnij.org/hh1x

Sanatorium "Kombatant" - obecnie "Kujawiak 2"

Kontakt z Kompleksem "Kujawiak 2"
Aleja Powstańców Wielkopolskich 9-13
88-100 Inowrocław
tel. centrala (052) 357 90 41

 

 

Szeroka oferta uzdrowiskowo-lecznicza

http://www.solanki.pl/node/134

 

 

 

"Solanki Medical SPA"

Stare sanatorium przy Wilkońskiego zmieniło się nie do poznania. Należy teraz do najnowocześniejszych kompleksów SPA w Polsce.
Obiekt "Solanki Medical SPA" od dziś udostępniony gościom. Z kompleksu będą mogły korzystać osoby ze schorzeniami, w leczeniu których inowrocławskie uzdrowisko dotychczas się specjalizowało, ale i tacy, którzy dodatkowo chcą się zrelaksować w luksusach SPA. Oferta Medical SPA to pięć specjalistycznych programów leczniczych: "Kręgosłup w stresie", "Zdrowe serce", "Złota jesień w SPA" i "Szlachetne zdrowie". Dostępne są też pakiety weekendowe i jednodniowe takie jak np. "Bajeczne chwile", "Dla przyjaciółek", czy "For men".

Jednoosobowy pokój ze śniadaniem to wydatek 140 zł za dobę, apartament z pełnym wyżywieniem - 260 zł. Ceny klasycznych masaży zaczynają się od 40 złotych, a wielozabiegowych pakietów od 200 złotych. Nocując w obiekcie możemy za darmo skorzystać z sauny i jacuzzi, a rano pobiegać z kijkami "Nordic Walking".

http://www.solanki.pl/spa