Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
niedziela, 23 września 2018
Babski Kabaret i gwiazdy polskiego filmu i estrady

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który został ustanowiony przez ONZ w 1990 roku. W tym dniu prezydent miasta i KCK zaprasza starsze osoby do teatru na kobiecy kabaret pod nazwą Old Spice Girls, który tworzą trzy znakomite artystki: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska. W swoim programie wykorzystają teksty Marii Czubaszek, Mariana Hemara, Zbigniewa Korpolewskiego, Juliana Tuwima. Warto skorzystać z okazji i wziąć udział w półtoragodzinnej rozrywce. Wystarczy zaopatrzyć się w bezpłatną wejściówkę wydawaną od jutra w KCK. Jedna osoba może otrzymać dwie wejściówki. Impreza odbędzie się w Teatrze Miejskim 1 października o godzinie 17.00.

Przed pojawieniem się na scenie artystek, wystąpi grupa S.Z.A.J.B.A, składająca się z inowrocławskim bibliotekarzy, która zaprezentuje spektakl „Pociąg do poezji”.

wtorek, 11 września 2018
Festyn prozdrowotny „Zdrowy senior”

20 września o godzinie 15.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej rozpocznie się festyn adresowany do seniorów. Seniorzy będą mieli możliwość bezpłatnego zbadania wzroku i słuchu, rozmowy ze specjalistami. Natomiast od godziny 18.00 rozpocznie się recital znanego aktora Tomasza Stockingera, któremu będzie towarzyszyć Stefan Gąsieniec. O roku 2016 oboje tworzą koncertowy duet. Stefan Gąsieniec to kompozytor i pianista jazzowy, który współpracował z gwiazdami światowego jazzu i koncertował z polskimi gwiazdami takiego formatu jak Ewa Bem, Olga Bończyk, Krzesimir Dębski, Mieczysław Szcześniak, Janusz Stokłosa, Michał Bajor, Grzegorz Markowski. Żeby posłuchać koncertu należy zaopatrzyć się w bezpłatną wejściówkę, które będą dostępne od 14.09. w KCK. 

czwartek, 30 sierpnia 2018
Taksówka dla seniora

Z trzech darmowych przejazdów: do lekarza specjalisty, do urzędu i na cmentarz i również powrotów z tych miejsc może skorzystać każdy senior po 70. roku życia również z dorosłym opiekunem. Projekt będzie funkcjonował do końca roku 2018. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flandria". Przewozy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.

Zgłoszenie przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem dyspozytorów firmy przewozowej pod numerem telefonu 22 439 00 40.

Źródło: inianie.pl

środa, 14 lutego 2018
Jaka dieta dla seniora ? Podpowie dietetyczka :)

Prezydent miasta i Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z dietetyczką panią Patrycją Kalbarczyk, które odbędzie się  22 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Jana Kilińskiego 16.


poniedziałek, 06 listopada 2017
Język angielski dla seniorów w CKU

Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Średniej organizuje bezpłatne szkolenia dla mieszkańców miasta i powiatu. Dla seniorów będzie to język angielski. Kurs angielskiego dla dwóch grup. Pierwsza będzie kontynuować rozpoczętą w ubiegłym roku naukę, druga grupa utworzona jest dla początkujących. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne.

 

             środa, 11 października 2017
Rada Seniorów naszego miasta

W czerwcu tego roku została wybrana Rada Seniorów miasta Inowrocławia. Spośród 24 kandydatów wybrano 9.osobową Radę, w skład której weszli:Tadeusz Barczak, Zbigniew Bończak, Alina Dulak, Teresa Głania, Irena Grochowska, Lidia Jagodzińska, Ewa Kołodziejczak, Krystyna Nowakowska, Eugeniusz Sobczak.

Rada seniorów będzie współpracować z Radą Miasta i prezydentem w realizacji potrzeb seniorów. Na lipcowym pierwszym posiedzeniu wybrano przewodniczącą Rady, którą została Ewa Kołodziejczak. Wybrano również wiceprzewodniczącą Lidię Jagodzińską.

Zdjęcie pochodzi z portalu: inowroclaw.info.pl

Przydatna strona dla seniorów:

http://www.seniorzy.pl/

 
1 , 2