Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
czwartek, 07 czerwca 2018
Dni Inowrocławia - program

Od 7  do 10 czerwca - Jarmark Kujawski i Festyn Średniowieczny - Solanki

Blisko 100 wystawców zaprezentuje swoje wyroby, które można będzie nabyć. 

8 - 9 czerwca lotnisko Aeroklubu Kujawskiego - koncerty 

8 czerwca -  godz. 17.00GooseBumps 

                      godz. 19.00 - Sylwia Grzeszczak

                      godz.21.00 - Bracia

9 czerwcagodz. 17.00 - Grzegorz Hyży

                      godz.19.00 - Patrycja Markowska 

                      godz.21.00 - Bajm

10 czerwca - zakończenie Jarmarku i Dni Inowrocławia

piątek, 09 czerwca 2017
Dni Inowrocławia - inauguracja

Wczorajszy Jarmark Kujawski oraz Festyn Średniowieczny zainaugurowały czterodniowe obchody Dni Inowrocławia. Dyrektor KCK przedstawiła program obchodów. Na początku zobaczyliśmy tańce średniowieczne z XV wieku i występ zespołów KCK . W namiotach bok sceny można było zapoznać się z pracą dawnych rzemieślników. Natomiast w kilkudziesięciu namiotach rozstawionych na parkowych alejkach można było kupić różne przedmioty tzw. rękodzieła artystycznego. Na środku placu za widownią stoi duży grill a w nim karkówki, golonki, kiełbaski, młode ziemniaczki. Obok stoiska z lodami, napojami, watą cukrową itp. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


piątek, 02 czerwca 2017
Dni Inowrocławia już wkrótce - oto program

Tegoroczne Dni Inowrocławia odbędą się w dniach od 8.06. do 11.06. 

8 czerwca nastąpi otwarcie Jarmarku Kujawskiego połączone z festynem średniowiecznym.

8 czerwca  o godzinie 18.00 w sali koncertowej im. I. Dubiskiej odbędzie się koncert  pod nazwą " Uczniowie miastu"

9 czerwca od godziny 15.00 w muszli koncertowej Parku Solankowego wystąpią zespoły "Andante" "Astry" i "Srebrny głos".

9 czerwca o godzinie 17.00  w Galerii Miejskiej nastąpi otwarcie wystawy młodych artystów z naszego miasta pod nazwą "Droga do sztuki".

10 czerwca na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego będzie Wielkie Grillowanie. Usłyszymy inowrocławskich artystów  DeLuzers oraz wykonawców muzyki discopolo  "Piękni i Młodzi". Zaśpiewa również gwiazda Cygańskiej pieśni - Don Vasyl. 

11 czerwca na lotnisku aeroklubu wystąpi wschodząca gwiazda "Mrozu" oraz znany wszystkim "Kult" z wokalistą Kazikiem Staszewskim.

niedziela, 06 marca 2016
Strachy na Lachy, Dawid Kwiatkowski, Happysad i inni zaśpiewają dla nas

 W tym roku Inowrocławianie i okoliczni mieszkańcy będą się bawić na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego 11 i 12 czerwca. Urząd Miasta już ogłosił jakie gwiazdy zaśpiewają w czasie Dni Inowrocławia. 

11 czerwca wystąpią:

Strachy na Lachy  znani chociażby z takich przebojów jak np."Piła tango", "Dzień dobry, kocham Cię". Zespół utworzony w Pile przez Krzysztofa Grabowskiego "Grabaża" oraz Andrzeja Kozakiewicza "Kozaka".

Happysad zespół założony w Skarżysku - Kamiennej.  Znani m.in. z piosenek " Zanim pójdę", "Tak wodą być",  "Akurat lubię mówić z tobą", "Mów mi dobrze" .

12 czerwca zaśpiewają :

Dawid Kwiatkowski

Grupa Boys

Teresa Werner

Miasto przygotowuje też wzorem ubiegłego roku Wielkie Grillowanie. 

sobota, 30 maja 2015
13 - 14 czerwca wielkie świętowanie

W tych dniach na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego odbędą się Dni Inowrocławia. Pierwszego dnia zaśpiewa Krzysztof Krawczyk, a wieczorem do wspólnej zabawy zaprosi zespół disco - polo Bayer Full.

Drugiego dnia wystąpi zespół Indios Bravos. Grupa powstała w 1997 roku i gra muzykę reggae, rocka, bluesa. Założyciel zespołu poprzednio związany był z geupą Hey.

Gwiazdą wieczoru będzie Lemon.

Koncertom będzie towarzyszyć impreza pod nazwą :Wielkie grillowanie, którego producentem jest Rafał Rykowski ( pamiętamy z TVB Bydgoszcz). W czasie grillowania rywalizować będą kucharze przyrządzając różne potrawy. Porcję z grilla będzie można kupić za 5 zł. Nie zabraknie ani jedzenia, ani miejsc siedzących, ani miejsc parkingowych. Nic tylko szykować się na to święto miasta.

http://ki24.info/juz-niebawem-wielkie-grillowanie

http://www.inowroclaw.pl/aktualnosc-1-7343-Dni_Inowroclawia_2015.html

niedziela, 08 czerwca 2014
Dziś o godzinie 16.00

Wczoraj nad Inowrocławiem do nocy rozbrzmiewały dźwięki muzyki Poparzonych Kawą Trzy, Dawida Podsiadło, Zespołu Hej, a po fajerwerkach roznosiła się jeszcze muzyka mechaniczna. 

Dziś w ostatni dzień obchodzonych Dni Inowrocławia uraczymy się muzyką jazzową. Zobaczymy i usłyszymy koncert  zespołu Macieja Fartuny pt. " Kolberg Fortuny". Poznański trębacz Maciej Fortuna zaaranżował ludowe pieśni Kolberga. Oskar Kolberg to urodzony 200 lat temu polski kompozytor, folklorysta, etnograf. Przez wiele lat wędrował po kraju zbierając materiały dotyczące muzyki, twórczości ludowej, życia ludzi. Zdobyte przez siebie materiały zebrał i zawarł w dziełach: "Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni,muzyka i tańce" oraz " Obrazy etnograficzne". Zebrane przez Kolberga materiały są wspaniałym źródłem wiedzy o zwyczajach i tradycji Polaków. Pieśni tego wybitnego kompozytora, folklorysty zaaranżował Maciej Fortuna. Warto więc wybrać się dziś do Parku Zdrojowego i posłuchać koncertu.

Proponuje posłuchać i obejrzeć  2 minuty tego filmu.

 


 
1 , 2