Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tagi
animated-winter-image-0034
sobota, 28 października 2017
Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

w Kościelcu  Jarosław Nowak i Kacper Kilimiak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Literacka Kuchnia”, który odbył się w Gdańsku. Na konkurs przygotowali  zakąskę: Pulardę żałobną z czosnkiem bogaczy na chmurce z jarmużu inspirując się książką „Podróż na sto stóp” i deser : imbirowo-gruszkowe ciastko z nutką mascarpone na piekielnej czekoladzie zaczerpnięte z  Anny ze Złotego Brzegu. Prace młodych kucharzy oceniało kilkunastu jurorów. Uczniowie z Kościelca zajęli II miejsce w kategorii: literackość. Uczniów przygotowała Barbara Nawrocka. 

Gratulacje dla młodych i zdolnych kucharzy.

Żródło: inianie.pl

wtorek, 26 września 2017
Gratka dla ornitologów oraz obserwatorów ptaków

W ostatnich dniach Strzelno stało się miejscem pielgrzymek ornitologów i obserwatorów ptaków z całego kraju. Powodem tego najazdu jest egzotyczny pierzasty gość, mianowicie CZAJKA SZPONIASTA, której to pojaw został odnotowany w Polsce po raz pierwszy w historii. 

 

 

 

 

Na sesję fotograficzną przyjeżdżają ornitolodzy i ptasiarze z drugiego końca Polski.

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,22465868,by-zobaczyc-te-tirowke-jada-setki-kilometrow-jedyna-w-polsce.html

piątek, 01 września 2017
Ciągle pada, co z MME w wioślarstwie?

W weekend będą odbywały się na Gople w Kruszwicy MME w wioślarstwie. Pogoda nie dopisuje, dziś miało nastąpić uroczyste otwarcie mistrzostw lecz przesunięto je na jutro na godzinę 15.00. Tor regatowy czeka. 

Na stronie UM Kruszwicy czytamy m.in. "Mistrzostwa są wielkim przedsięwzięciem nie tylko pod względem sportowym, również logistycznym. Zawodnicy, trenerzy, działacze, sędziowie, ekipa techniczna, kibice – nocować będą nie tylko w Kruszwicy, ale też we wszystkich inowrocławskich hotelach i kilku sanatoriach. Łącznie nad Gopło przybędzie ponad 700 gości. Organizatorzy wynajęli ponad 30 autokarów i busów, które przywiozą sportowców z ekipami z pięciu krajowych lotnisk." 

Polska ekipa liczy 25 osób. Parking przy "Mysiej Wieży" będzie służył jedynie uczestnikom mistrzostw. Mieszkańcy, turyści mogą zaparkować przy ul.Poznańskiej Obok Centrum Kultury oraz przy ul.Kujawskiej ( szkoła). Wejście na wieżę i rejsy statkiem będą niemożliwe. Oby pogoda dopisała młodym sportowcom.

wtorek, 18 kwietnia 2017
Wypatrzone nad Notecią, sielski obrazek

Gęś gęgawa ze stadkiem młodych. Lubię takie widoczki :) 

 


poniedziałek, 17 kwietnia 2017
Nad Notecią przed zmierzchem

 

 

niedziela, 06 listopada 2016
Finał Grand Prix Bieg im. Rodziny Milewskich Gniewkowo - 10 km

Od marca do listopada trwał cykl 12 biegów w różnych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego. Dziś w Gniewkowie odbył się ostatni z biegów.

Niżej fotorelacja z imprezy.

Rozgrzewka przy muzyce. Biegacze wystartują o godzinie 12.00.

 

Biegacze już ustawieni przy ulicy ( za czerwonym namiotem), start za kilka minut.

 

W oczekiwaniu na sygnał startowy

 

 

 

Start !

 

 

W oczekiwaniu na dorosłych biegaczy, zorganizowano biegi na krótkich dystansach dla dzieci.

 

My idziemy na spacer 

 

 

Już wbiegają na linię mety

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 , 2 , 3