Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Tagi
piątek, 22 lutego 2019
Poznajmy z przewodnikiem Region bezpłatnie lub za 1 zł

Od wczoraj można zapisywać się na zwiedzanie Regionu Kujawsko-Pomorskiego z przewodnikiem. 33 miejscowości chcą nam pokazać ciekawe miejsca na swoim terenie. Zwiedzać można będzie 2 i 3 marca. Pod linkiem wszystkie informacje:

http://www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl/


poniedziałek, 18 lutego 2019
Spacer w promieniach słońca

 

 

 

 

 

 

niedziela, 19 lipca 2015
Parasolki nad Królówką

Jednym z akcentów w ramach wydarzenia Art Ino Festiwal jest dekoracja z parasolek rozpięta nad częścią ulicy Królowej Jadwigi. Dobrze, że imprezy w ramach Art Ino Festiwal odbywają się na Rynku. Dzięki temu miasto ożyło. Oby w trakcie planowania różnych imprez częściej myślano o inowrocławskiej starówce. 

 


 


 

 

sobota, 20 grudnia 2014
Na basenie " Wodny Park"

"Wodny   park" jest nowoczesnym, funkcjonalnym i pierwszym tego typu obiektem w   naszym mieście. W basenie jest profesjonalna, podświetlana  sześciotorowa  niecka sportowa o wymiarach 25 m x 12,5 m, niecka  rekreacyjna o  głębokości od 30 do 50 cm dla dzieci z małą zjeżdżalnią i  torami do  nauki  pływania. Są tam także różne atrakcje dla  mieszkańców, tj. m.in.  sztuczna rzeka, kaskada do masażu karku, gejzer  powietrzny, dwa jacuzzi z  oświetleniem podwodnym oraz zjeżdżalnia o  długości 82 m. Do dyspozycji  jest tam także sala sportowa, siłownia,  solarium, sauna,  kawiarenka."

Info ze strony OSiR.  

 

 

 

sobota, 15 lutego 2014
W związku z Międzynarodowym Dniem Przewodnika Turystycznego

który przypada 21 lutego, w naszym województwie, powiecie, mieście, będzie można bezpłatnie zwiedzić wiele ciekawych miejsc z przewodnikiem.  Na bezpłatne zwiedzanie można się przygotowywać na dwa dni tzn. 22 i 23 lutego. Będą to spacerki po miastach, zwiedzanie ciekawych miejsc, zabytków. Z uwagi na duże zainteresowanie ofertą i ograniczoną liczbę miejsc na niektóre trasy wycieczkowe, należy się wcześniej na taką wycieczkę zapisać. W Inowrocławiu będzie można poznać sale ratusza m.in. salę ślubów, kominkową, sesyjną i wieżę ratuszową.  KCK oferuje zwiedzanie Instytutu Prymasa, Wystawę Solnictwa, Galerię Miejską. Katolickie Stowarzyszenie "Służy Życiu" zaprasza do zwiedzania romańskiego kościoła INMP (bazylika). Lokalna Organizacja Turystyczna natomiast zaprasza do zabytkowego wagonu tramwajowego przy ul. Św. Ducha.  

Niżej pod linkiem cała bardzo interesująca oferta naszego województwa na te dwa dni. 

http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/Nowy-Plik,178,302,1897.html

piątek, 05 lipca 2013
II edycja Unijnego Paszportu Turystycznego trwa !

Można już odbierać paszporty. W naszym mieście zrobić to można w informacji turystycznej przy ulicy Królowej Jadwigi 3 oraz w Pijalni Wód w Parku Solankowym. Ciekawa sprawa dla lubiących wędrówki i poznawanie kraju. Tym razem jeśli chcemy zdobyć wiedzę na temat  atrakcji turystycznych naszego województwa. Posiadacze paszportu będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach: fotograficznym, Konkursie Pieczątki z miejsc, Konkursie Pieczątki w parkach. Poza tym z paszportem w ręku otrzymamy zniżki przy wejściach do ciekawych miejsc,  w wypożyczalniach sprzętu wodnego, wejściach do muzeum. W Inowrocławiu dzięki paszportowi zapłacimy mniej przy wejściu do palmiarni. 

Oto okładka paszportu i stronka o Fojutowie:

 

Wszystkie informacje pod linkiem:

http://www.paszport.com.pl/

 
1 , 2