Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Tagi
piątek, 04 stycznia 2019
The Animals zaśpiewają na żywo

Któż z nas nie zna "Domu wschodzącego słońca"?  Teraz  na żywo usłyszymy  piosenki tego rockowego zespołu.  Zespół składa się z czterech muzyków, w tym dwóch z oryginalnego składu. Animalsi wystąpią w Teatrze Miejskim 3 marca, a bilety będą do nabycia od 7 stycznia na biletyna.pl oraz w KCK.

środa, 21 listopada 2018
Straszny koncert już za tydzień

       Biblioteka Miejska zaprasza 29 listopada na godzinę 18.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego,  gdzie odbędzie się koncert piosenki aktorskiej Kaliny Perz-Klimkiewicz. W czasie tego andrzejkowego koncertu usłyszymy wiele znanych piosenek, m.in. "Ada, to nie wypada", "Niech żyje bal", "Milord". Artystce towarzyszyć będzie pianista jazzowy Krzysztof Żabierek.  Bezpłatne wejściówki  do odebrania już od jutra.

środa, 24 października 2018
Paderewski All Inclusive w teatrze

Wczoraj mieliśmy okazję pogłębić swoją wiedzę na temat twórczości Ignacego Jana Paderewskiego. W czasie półtoragodzinnego koncertu słuchaliśmy utworów wirtuoza przeplatanych narracją oraz występami rapera. W czasie koncertu wykorzystano również materiały multimedialne oraz archiwalne zdjęcia. Całość w bardzo ciekawy sposób prowadziła Agnieszka Mazur. Paderewski to nie tylko pianista, ale i polityk zaangażowany w sprawy Polski. Koncertował w Europie, w USA dał ponad 100 koncertów w tym kilkadziesiąt w Nowym Jorku. Wykorzystał swoją sławę zwracając uwagę Świata na sprawy swojej Ojczyzny. Poparł inicjatywę wzniesienia w Chicago pomnika T.Kościuszki, był fundatorem pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie, wzniesionego w 500. rocznicę zwycięskiej bitwy. Popierał wszelkie inicjatywy w celu przywrócenia państwa Polskiego. Propagował wśród Polonii amerykańskiej ideę utworzenia w Ameryce wojska polskiego. Nie bez znaczenia był fakt, że Paderewski był przyjacielem prezydenta W.Wilsona. Pod koniec 1918 roku pianista wrócił ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Jego przyjazd do Poznania zapoczątkował powstanie wielkopolskie. Paderewski został premierem rządu. Doprowadził do uznania rządu polskiego za granicą. W 1919 roku zrezygnował z polityki a w 1921 roku wrócił do Stanów.

 

 

 

 

 

wtorek, 23 października 2018
Po koncercie muzyki żydowskiej i klezmerskiej

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Ireny Sendlerowej oddając hołd osobie która uratowała w czasie wojny wiele istnień ludzkich. Pracując w Wydziale Opieki Społecznej m.st. Warszawy, zorganizowała grupę 20 pracownic społecznych, które z początku pomagały, a później wyprowadzały dzieci żydowskie z getta i umieszczały je w rodzinach, sierocińcach i klasztorach.  Irena Sendlerowa zmarła 12 maja 2008 r. Biblioteka Miejska kontynuując obchody Roku Sendlerowej zaprosiła na wspaniały koncert. O ich wykonawcach pisałam 16 października. Dziś zdjęcia z tego wspaniałego koncertu.

 

 

 

 

 

 

 


wtorek, 16 października 2018
Koncert muzyki żydowskiej

Biblioteka Miejska zaprasza 22 października na koncert muzyki żydowskiej ku pamięci Ireny Sendlerowej. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Wykonawcami żydowskich i klezmerskich dźwięków będą:

- Dariusz Wójcik - śpiewak, aktor, scenarzysta, animator kultury,dyrektor, pomysłodawca i założyciel Teatru Otwartego w Gdańsku. Był wieloletnim solistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Na deskach tego teatru zagrał szereg ról zarówno pierwszego, jak i drugiego planu. W roku 1989 ukończył z wyróżnieniem studia obejmujące dwa kierunki (wokalny i aktorski).  We wrześniu 2015 roku wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet dokonał  nagrania kolejnej płyty CD z muzyką bliską jego sercu. Płyta pod nazwą "Motywy żydowskie w muzyce świata" ukazała się w listopadzie 2015 roku. W styczniu 2016 roku płyta została zgłoszona do nagrody Muzycznej Fryderyki 2016 w kategorii Album Roku Muzyka Folk.  Artysta zaliczany jest do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce.   

- Przemysław Skałuba - klarnecista, saksofonista. W 2006 roku ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Jest bardzo zapracowanym zawodowo muzykiem. Współpracuje z Teatrem Żydowskim, Filharmonią Dowcipu, Kabaretem Marcina Dańca oraz wieloma agencjami artystycznymi. Bierze udział w wielu projektach muzycznych. Nagrywa dla radia i telewizji. Udziela się również pedagogicznie, pracuje w szkołach muzycznych jako nauczyciel Klarnetu. . Porusza się w kręgach muzyki klasycznej, jazzowej, żydowskiej, bałkańskiej, ludowej. Uprawia również muzykę klezmerską. Jego hobby jest gra na Saksofonie tenorowym oraz improwizacja muzyczna, a przede wszystkim duża doza humoru w życiu osobistym jak i zawodowym.

- Szaweł Lipski - fortepian. Zespół Szaweł Lipski Klezmer Quartet tworzą znakomici muzycy młodego pokolenia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Info o artystach:

http://www.teatrotwarty.pl/index.php/artysci-teatru-otwartego/89-dariusz-wojcik.html

https://www.facebook.com/thenewwarsawtrio/photos/muzycy-przemys%C5%82aw-ska%C5%82uba-klarnet-saxofon-sopranowyurodzi%C5%82-si%C4%99-w-rzeszowie-gdzie/1613881248834192/


Bezpłatne wejściówki czekają :)

środa, 10 października 2018
Lora Szafran i Zaduszki Jazzowe

3 listopada o godzinie 19.00 w Teatrze Miejskim wystąpi jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych Lora Szafran. W wykonaniu artystki usłyszymy aranżacje przebojów mistrzów piosenki :Warsa,Szpilmana, Wasowskiego. Artystce towarzyszyć będą muzycy Wojciech Gogolewski (fortepian), Robert Murakowski (trąbka) Michał Kapczuk (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Bilety w cenie 25 zł. Do nabycia w KCK i na biletyna.pl


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13