Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
piątek, 12 maja 2017
Mural gotowy

Wczoraj zakończono malowanie muralu. To wielkie malowidło pięknie wypełniło brzydką dotychczas ścianę kamienicy. Mural zawiera wydarzenia związane z Inowrocławiem. Trochę tu elementów historycznych, sportowych, kulturalnych oraz miejsc związanych z naszym miastem. Mural malowano około 3 tygodni, a koszt jego wykonania wynosi 39 tysięcy zł.

piątek, 05 maja 2017
Mural w dniu dzisiejszym

Prace malarskie jeszcze trwają, ale coraz lepiej się prezentuje. Więcej szczegółów można skojarzyć.

poniedziałek, 01 maja 2017
Powstaje piękny mural !

Obok parkingu przy ulicy Kilińskiego na dużej ścianie kamienicy powstaje mural. Jak widać z prace nad jego powstaniem jeszcze trwają, ale już można zauważyć, że zawarte w nim zostanie kilka tematów. Wszystkie poruszone tematy związane są z naszym miastem.Dostrzec można królową Jadwigę, pianistę, biegaczkę, wodę "Inowrocławiankę"....... cierpliwie poczekam do zakończenia prac wówczas moje skojarzenia będą pełniejsze.

 


piątek, 10 lutego 2017
Nowy budynek przy ulicy Wojska Polskiego 2.

 Pięknie się prezentuje na zewnątrz.  Budynek otrzymał  w 2016 roku przyznaną przez kapitułę konkursową ( powołaną przez Prezydenta Miasta )   nagrodę  Mister Budownictwa w kategorii przebudowy i modernizacjiWewnątrz przestrzennie, czysto ale cicho. Na piętrze działa klub fitness. Na parterze miał  się znaleźć market spożywczy. Na razie działa kiosk i punkt płatności za prąd, gaz i inne należności. KSM chce wynająć lokale  w tym pawilonie. Przed budynkiem znajduje się duży parking.

środa, 02 listopada 2016
Wkrótce lepsza jakość wody

Ujęcie wody w Trzaskach jest głównym ujęciem, które dostarcza wodę do Inowrocławia. Zakończono przebudowę stacji. Inwestycja kosztowała ok. 8 milionów złotych i dzięki niej inowrocławianie zauważą znaczącą poprawę jakości wody. Teraz trwa rozruch urządzeń filtracyjnych, po czym woda będzie miała stabilną jakość a jej skład będzie ciągle monitorowany. Ma nastąpić zmniejszenie jej mętności i zawartości żelaza.

Źródło: inowrocław.pl

wtorek, 28 czerwca 2016
Nowy market i małe centrum handlowe

Już wkrótce w Centrum Handlowym Galeria Solna przy ul. Wojska Polskiego w miejscu dawnego marketu budowlanego NOMI zostanie otwarty sklep Leroy Merlin  z materiałami do budowy, remontu i dekoracji domów oraz ogrodów. 

 

 

 

W tym budynku jeszcze w 2011 roku stał pawilon handlowy należący do KSM.  W pawilonie znajdowały się liczne sklepy: spożywczy SAM, meblowy, agd, papierniczy, kiosk "ruch", poczta, gabinety usługowe, restauracja. Po kilku pożarach pawilonu KSM zdecydowała się na gruntowny jego remont i przebudowę.  Oszklony budynek w kolorze czarnym i czerwonym wyróżnia się na tle jasnych ścian budynków mieszkalnych. W obiekcie znajdować się będzie mała galeria z kilkunastoma sklepikami. Otwarcie jeszcze w tym roku. Budynek stoi u zbiegu ulicy Niepodległości i Wojska Polskiego.

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11