Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Listopad 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Tagi
czwartek, 09 listopada 2017
Lubimy ją za znakomite role w niezapomnianych komediach

oraz innych filmach, serialach, grała również w teatrze. Zagrała m.in. w Alternatywach, Rejsie, Czterdziestolatku, Misiu. 

Znakomita Zofia Czerwińska już wkrótce przyjedzie do Inowrocławia na autorskie spotkanie. Towarzyszyć jej będzie nieco młodszy aktor polskiej estrady Władysław Grzywna, który wystąpi z recitalem. Spotkanie ze znakomitymi gośćmi odbędzie się 30 listopada o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym.


środa, 08 listopada 2017
Taka listopadowa jesień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 06 listopada 2017
Język angielski dla seniorów w CKU

Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Średniej organizuje bezpłatne szkolenia dla mieszkańców miasta i powiatu. Dla seniorów będzie to język angielski. Kurs angielskiego dla dwóch grup. Pierwsza będzie kontynuować rozpoczętą w ubiegłym roku naukę, druga grupa utworzona jest dla początkujących. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne.

 

             sobota, 04 listopada 2017
Mistrzyni reportażu spotka się z mieszkańcami

naszego miasta. Laureatka wielu nagród literackich, Hanna Krall  7 listopada o godzinie 17.00  w Saloniku Literacko-Artystycznym rozpocznie spotkanie autorskie promujące książkę pt. "Fantom Bólu . Reportaże wszystkie".  Wejściówki jak zwykle do odebrania w wypożyczalni.

W skład wielkiej księgi ( ponad 1200 stron ) wchodzi wiele bardzo ciekawych, wyjątkowych reportaży: Zdążyć przed Panem Bogiem, Sublokatorka, Okna, Hipnoza, Taniec na cudzym weselu, Dowody na istnienie, Tam już nie ma żadnej rzeki, To ty jesteś Daniel, Wyjątkowo długa linia, Król kier znów na wylocie, Różowe strusie pióra i Biała Maria - z najnowszą, dopisaną  częścią zatytułowaną Podwójne życie Władysława Sokoła.

Warto  na spotkanie przyjść z książką i zdobyć w niej dedykację.

sobota, 28 października 2017
Festiwal Smaku Food Trucków

Dziś rozpoczął się dwudniowy festiwal smaków. Food trucki ustawione  na terenie obok kina czekają na smakoszy różnych kuchni świata. Można więc spróbować m.in. potraw kuchni japońskiej, azjatyckiej, meksykańskiej, hiszpańskiej, węgierskiej. Mobilne restauracje dziś były czynne do godziny 21.00, natomiast jutro od 12.00 do 20.00.

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

w Kościelcu  Jarosław Nowak i Kacper Kilimiak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Literacka Kuchnia”, który odbył się w Gdańsku. Na konkurs przygotowali  zakąskę: Pulardę żałobną z czosnkiem bogaczy na chmurce z jarmużu inspirując się książką „Podróż na sto stóp” i deser : imbirowo-gruszkowe ciastko z nutką mascarpone na piekielnej czekoladzie zaczerpnięte z  Anny ze Złotego Brzegu. Prace młodych kucharzy oceniało kilkunastu jurorów. Uczniowie z Kościelca zajęli II miejsce w kategorii: literackość. Uczniów przygotowała Barbara Nawrocka. 

Gratulacje dla młodych i zdolnych kucharzy.

Żródło: inianie.pl

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 164