Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
środa, 18 października 2017
Łukasz Maciejewski i rozmowy z aktorką już wkrótce.....

25 października będzie możliwość spotkania, porozmawiania z aktorką filmową i teatralną Joanną Trzepiecińską , która zawita do naszego miasta wspólnie z Łukaszem Maciejewskim autorem książki pt. "Aktorki.Odkrycia". Książka zawiera rozmowy z kilkunastoma polskimi aktorkami i, jedną z nich jest Joanna Trzepiecińska. Spotkanie poprowadzi sam autor Ł. Maciejewski, który już nie raz bywał w Inowrocławiu. Spotkanie z gośćmi odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.

czwartek, 12 października 2017
Po spotkaniu z reportażystką Lidią Ostałowską

Wczorajsze spotkanie poprowadził,  jak zwykle, profesjonalnie Bartosz Wiśniewski z Biblioteki Miejskiej. Autorka zbiorów reportaży opowiadała zebranym o swojej pracy, o zdobywaniu zaufania ludzi, o których chce pisać. Kilka lat zajęło autorce napisanie książki, która jest zbiorem reportaży  o życiu Cyganów. Cyganie to społeczność nieufna. Potrzeba było zdobyć ich zaufanie żeby opisać życie, obyczaje tej grupy społecznej. Możemy o nich przeczytać w książce "Cygan to cygan". Inne ciekawe zbiory reportaży nominowane do nagród to "Farby wodne", "Bolało jeszcze bardziej". Warto je przeczytać.

 

środa, 11 października 2017
Rada Seniorów naszego miasta

W czerwcu tego roku została wybrana Rada Seniorów miasta Inowrocławia. Spośród 24 kandydatów wybrano 9.osobową Radę, w skład której weszli:Tadeusz Barczak, Zbigniew Bończak, Alina Dulak, Teresa Głania, Irena Grochowska, Lidia Jagodzińska, Ewa Kołodziejczak, Krystyna Nowakowska, Eugeniusz Sobczak.

Rada seniorów będzie współpracować z Radą Miasta i prezydentem w realizacji potrzeb seniorów. Na lipcowym pierwszym posiedzeniu wybrano przewodniczącą Rady, którą została Ewa Kołodziejczak. Wybrano również wiceprzewodniczącą Lidię Jagodzińską.

Zdjęcie pochodzi z portalu: inowroclaw.info.pl

Przydatna strona dla seniorów:

http://www.seniorzy.pl/

niedziela, 08 października 2017
Spotkanie autorskie z Lidią Ostałowską

W środę 11 października  jest możliwość spotkania się z dziennikarką, pisarką i reportażystką Lidią Ostałowską. Będzie to autorskie spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie Nowa Para Butów oraz drukarnię Pozkal. Z pisarką spotkamy się w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul.Kilińskiego 16 o godzinie 18.00. 

Lidia Ostałowska jest autorką reportaży o mniejszościach narodowych o kobietach, młodzieży, o wykluczeniach. W 2000 r. ukazało się pierwsze wydanie  książki "Cygan to Cygan" opisująca trudne życie Romów.

W  2011 r. nominowana do Nagrody Literackiej "Nike 2012" oraz do Nagrody Gwarancje Kultury 2012 "Farby wodne" , w której opisuje historię czeskiej żydówki Diny Gottliebovej, która razem z matką trafiła do obozu w Auschwitz-Birkenau. 

"Bolało jeszcze bardziej" - zawiera 12 reportaży pisanych w latach 1991-2005. Ciągle aktualna tematyka reportaży opisująca życie ludzi borykających się ze swoim losem. Poznajemy w niej m.in. bezrobotnych z popegeerowskich wsi, kobiety z problemem aborcji, młodych chłopaków z łódzkiej dzielnicy.

piątek, 06 października 2017
Jesienny spacer

 

 

 

 

 

 

Tamaryszek czteropręcikowy ( tamaryszek drobnokwiatowy )

 

 

 

 

 

 


czwartek, 05 października 2017
"Święto pieczonego ziemniaka" i rajd rowerowy

 bibliotekarzy i sympatyków książki. Rajd odbędzie się 7 października ( sobota ) o godzinie 8.45. Oprócz wspomnianego ziemniaka ;) uczestnicy zwiedzą piękny  barokowy zespół klasztorny w Markowicach. Chętni mogą zapisać się w Bibliotece Miejskiej przy ul. Kilińskiego 16. 


 
1 , 2