Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Wrzesień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tagi
wtorek, 26 września 2017
Gratka dla ornitologów oraz obserwatorów ptaków

W ostatnich dniach Strzelno stało się miejscem pielgrzymek ornitologów i obserwatorów ptaków z całego kraju. Powodem tego najazdu jest egzotyczny pierzasty gość, mianowicie CZAJKA SZPONIASTA, której to pojaw został odnotowany w Polsce po raz pierwszy w historii. 

 

 

 

 

Na sesję fotograficzną przyjeżdżają ornitolodzy i ptasiarze z drugiego końca Polski.

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,22465868,by-zobaczyc-te-tirowke-jada-setki-kilometrow-jedyna-w-polsce.html

poniedziałek, 25 września 2017
„W cylindrze na lwy by…”

to tytuł spektaklu muzycznego opartego na piosenkach Kabaretu Starszych Panów, który będzie można zobaczyć 1 października w Teatrze Miejskim o godz. 17.00.  Bezpłatne wejściówki czekają w KCK.

Spektakl kierowany jest dla osób starszych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Dla grupy zawodowych aktorów, fanów Kabaretu Starszych Panów marzeniem było zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Jednak aby go zrealizować  musieli zebrać pieniądze na scenografię, kostiumy, rekwizyty, opłacić muzyków oraz materiały promocyjne. Jarosław Tyran, Błażej Olma, Agnieszka Bednarz i Anna Gamrot zwrócili się o finansową pomoc na stronę PolakPotrafi.pl. Przy wsparciu społeczności realizacja projektu zakończyła się sukcesem i spektakl "W cylindrze na lwy by...." premierę ma już za sobą. Inowrocławianie w najbliższą niedzielę będą mogli wzruszać się słuchając pięknych piosenek z repertuaru wspomnianego kabaretu.  Aktorom towarzyszyć będą Łukasz Kozera (instrumenty klawiszowe), Jakub Łępa (saksofon), Mateusz Szewczyk (kontrabas) i Oskar Nowak (perkusja).

piątek, 22 września 2017
Dziś Dzień Bez Samochodu

Dziś posiadacze samochodów osobowych mogą bezpłatnie podróżować po mieście miejskimi autobusami. Należy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu oraz dowód tożsamości.

Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który kończy się Europejskim Dniem Bez Samochodu.

 

czwartek, 21 września 2017
Wielkogabarytowe wywiozą bezpłatnie

W dniach 26 i 27 września zakład GKiM w Inowrocławiu organizuje na terenie miasta bezpłatny wywóz wielkogabarytowych odpadów. Należy je złożyć w pobliżu wiat śmietnikowych lub przed posesjami i wcześniej zgłosić ten fakt pod numerem: 52 357 56 62.

Zatem jest okazja pozbycia się starych wersalek, mebli i innych dużych przedmiotów oprócz elektrośmieci i odpadów budowlanych.

Dwa razy w roku jest możliwość bezpłatnego pozbycia się wielkogabarytowych przedmiotów.

wtorek, 19 września 2017
"Między Tobą a Mną"

to tytuł monodramu poetycko-muzycznego, który mieliśmy przyjemność  dziś  obejrzeć w wykonaniu aktorki Laury Łącz.  W recitalu usłyszeliśmy szlagiery przeplatane znanymi utworami J.Tuwima, B.Leśmiana, L. Staffa, M.Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Muzykę do wykonywanych utworów skomponował Adam Skorupka. Laura Łącz pisze również książki dla dzieci. Po godzinnym występie, można było porozmawiać z aktorką, otrzymać dedykację w zakupionej książce dla dziecka lub wnuka, zrobić sobie gościem zdjęcie. Sala Saloniku Literacko-Artystycznego Miejskiej Biblioteki wypełniona była do ostatniego miejsca. 

 

 

czwartek, 14 września 2017
"Kuracjusz jestem" - 27 września w TVP film dokumentalny

Tego lata ekipa TVP przez kilka tygodni kręciła film dokumentalny o kuracjuszach przebywających na leczeniu w Inowrocławiu. Film pokazuje życie kuracjuszy nie tylko w godzinach przedpołudniowych kiedy korzystają z zabiegów, ale również jak spędzają pozostały czas. Na filmie, który zostanie pokazany 27 września w TVP 1 o godz. 23.35, zobaczymy jak spędza sanatoryjny turnus 6 kuracjuszy. Warto zobaczyć. Na pewno też zostanie pokazane piękno Solanek i Parku Solankowego.

Źródło: Inianie.pl.

 
1 , 2