Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
wtorek, 16 października 2018
Koncert muzyki żydowskiej

Biblioteka Miejska zaprasza 22 października na koncert muzyki żydowskiej ku pamięci Ireny Sendlerowej. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Wykonawcami żydowskich i klezmerskich dźwięków będą:

- Dariusz Wójcik - śpiewak, aktor, scenarzysta, animator kultury,dyrektor, pomysłodawca i założyciel Teatru Otwartego w Gdańsku. Był wieloletnim solistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Na deskach tego teatru zagrał szereg ról zarówno pierwszego, jak i drugiego planu. W roku 1989 ukończył z wyróżnieniem studia obejmujące dwa kierunki (wokalny i aktorski).  We wrześniu 2015 roku wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet dokonał  nagrania kolejnej płyty CD z muzyką bliską jego sercu. Płyta pod nazwą "Motywy żydowskie w muzyce świata" ukazała się w listopadzie 2015 roku. W styczniu 2016 roku płyta została zgłoszona do nagrody Muzycznej Fryderyki 2016 w kategorii Album Roku Muzyka Folk.  Artysta zaliczany jest do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce.   

- Przemysław Skałuba - klarnecista, saksofonista. W 2006 roku ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Jest bardzo zapracowanym zawodowo muzykiem. Współpracuje z Teatrem Żydowskim, Filharmonią Dowcipu, Kabaretem Marcina Dańca oraz wieloma agencjami artystycznymi. Bierze udział w wielu projektach muzycznych. Nagrywa dla radia i telewizji. Udziela się również pedagogicznie, pracuje w szkołach muzycznych jako nauczyciel Klarnetu. . Porusza się w kręgach muzyki klasycznej, jazzowej, żydowskiej, bałkańskiej, ludowej. Uprawia również muzykę klezmerską. Jego hobby jest gra na Saksofonie tenorowym oraz improwizacja muzyczna, a przede wszystkim duża doza humoru w życiu osobistym jak i zawodowym.

- Szaweł Lipski - fortepian. Zespół Szaweł Lipski Klezmer Quartet tworzą znakomici muzycy młodego pokolenia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Info o artystach:

http://www.teatrotwarty.pl/index.php/artysci-teatru-otwartego/89-dariusz-wojcik.html

https://www.facebook.com/thenewwarsawtrio/photos/muzycy-przemys%C5%82aw-ska%C5%82uba-klarnet-saxofon-sopranowyurodzi%C5%82-si%C4%99-w-rzeszowie-gdzie/1613881248834192/


Bezpłatne wejściówki czekają :)

piątek, 12 października 2018
Widowisko koncertowe Paderewski All Inclusive

W czasie widowiska będziemy mogli zapoznać się z najważniejszymi momentami z życia wybitnego artysty, ale i męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego. Przybycie Paderewskiego do Poznania było impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego zakończonego sukcesem. Podstawą opowieści są "Pamiętniki" Paderewskiego spisane przez Mary Lawton. W multimedialnym widowisku wystąpią: Narratorka wcielająca się w rolę Mary Lawton, Ignacy Jan Paderewski, Raper, Marszałek Piłsudski oraz Śpiewaczka. Bezpłatne wejściówki są do nabycia w KCK.

środa, 10 października 2018
Lora Szafran i Zaduszki Jazzowe

3 listopada o godzinie 19.00 w Teatrze Miejskim wystąpi jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych Lora Szafran. W wykonaniu artystki usłyszymy aranżacje przebojów mistrzów piosenki :Warsa,Szpilmana, Wasowskiego. Artystce towarzyszyć będą muzycy Wojciech Gogolewski (fortepian), Robert Murakowski (trąbka) Michał Kapczuk (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Bilety w cenie 25 zł. Do nabycia w KCK i na biletyna.pl


sobota, 06 października 2018
Przewonienie gazu ziemnego

Przez trzy dni od 9.10 do 11.10. na terenie miasta Spółka Gazownictwa przeprowadzi akcję przewonienia gazu. Wykryte nieszczelności objawiające się charakterystycznym zapachem należy zgłosić do pogotowia gazowego lub administratora.

http://inianie.pl/gazowa-akcja-w-inowroclawiu/

19:42, solankino , Różne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 października 2018
Upamiętniająca ławeczka

W styczniu 2016 roku zmarł miłośnik przyrody, kierownik Zakładu Zieleni i Schroniska dla Zwierząt, który z sercem i poświęceniem dbał o zieleń miejską i o piękno Parku Solankowego, Grzegorz Kruk. Ku jego pamięci  w lipcu tego roku w Parku Solankowym przy stawie ustawiono ławeczkę - "Krukówkę".

poniedziałek, 01 października 2018
Obwodnica miasta - wystawa zdjęć

W lipcu minął rok od otwarcia 19 km odcinka obwodnicy miasta. Od roku kierowcy jadący z kierunku Torunia na Konin, Poznań omijają ulice Inowrocławia jadąc piękną obwodnicą. Niedawno w Parku Solankowym pojawiła się wystawa zdjęć dokumentująca całe przedsięwzięcie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie trwa budowa 5 km. odcinka od Latkowa do Sławęcinka.  Ostatecznie cała obwodnica będzie miała długość 24 km . Po oddaniu tego 5 km. odcinka kierowcy przejeżdżajacy  przez Inowrocław ominą miasto jadąc obwodnicą. I w mieście będzie ciszej i spokojniej.