Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tagi
animated-winter-image-0034
sobota, 04 listopada 2017
Mistrzyni reportażu spotka się z mieszkańcami

naszego miasta. Laureatka wielu nagród literackich, Hanna Krall  7 listopada o godzinie 17.00  w Saloniku Literacko-Artystycznym rozpocznie spotkanie autorskie promujące książkę pt. "Fantom Bólu . Reportaże wszystkie".  Wejściówki jak zwykle do odebrania w wypożyczalni.

W skład wielkiej księgi ( ponad 1200 stron ) wchodzi wiele bardzo ciekawych, wyjątkowych reportaży: Zdążyć przed Panem Bogiem, Sublokatorka, Okna, Hipnoza, Taniec na cudzym weselu, Dowody na istnienie, Tam już nie ma żadnej rzeki, To ty jesteś Daniel, Wyjątkowo długa linia, Król kier znów na wylocie, Różowe strusie pióra i Biała Maria - z najnowszą, dopisaną  częścią zatytułowaną Podwójne życie Władysława Sokoła.

Warto  na spotkanie przyjść z książką i zdobyć w niej dedykację.

sobota, 28 października 2017
Festiwal Smaku Food Trucków

Dziś rozpoczął się dwudniowy festiwal smaków. Food trucki ustawione  na terenie obok kina czekają na smakoszy różnych kuchni świata. Można więc spróbować m.in. potraw kuchni japońskiej, azjatyckiej, meksykańskiej, hiszpańskiej, węgierskiej. Mobilne restauracje dziś były czynne do godziny 21.00, natomiast jutro od 12.00 do 20.00.

Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

w Kościelcu  Jarosław Nowak i Kacper Kilimiak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Literacka Kuchnia”, który odbył się w Gdańsku. Na konkurs przygotowali  zakąskę: Pulardę żałobną z czosnkiem bogaczy na chmurce z jarmużu inspirując się książką „Podróż na sto stóp” i deser : imbirowo-gruszkowe ciastko z nutką mascarpone na piekielnej czekoladzie zaczerpnięte z  Anny ze Złotego Brzegu. Prace młodych kucharzy oceniało kilkunastu jurorów. Uczniowie z Kościelca zajęli II miejsce w kategorii: literackość. Uczniów przygotowała Barbara Nawrocka. 

Gratulacje dla młodych i zdolnych kucharzy.

Żródło: inianie.pl

środa, 25 października 2017
Po spotkaniu z Joanną Trzepiecińską

Jak zwykle na spotkaniach autorskich bywa, salonik wypełniony do ostatniego miejsca. Dzisiejsze spotkanie z aktorką Joanną Trzepiecińską i Łukaszem Maciejewskim związane było z ukazaniem się książki autorstwa Łukasza Maciejewskiego pt. "Aktorki.Odkrycia". Książka zawiera 18 historii  o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie, poznamy portrety niezwykłych aktorek:  Błęckiej-Kolskiej, Bohosiewicz, Budnik, Dancewicz, Gniewkowskiej, Grabowskiej, Gruszki, Hajewskiej-Krzysztofik, Kolak, Kulig, Kożuchowskiej, Kuleszy, Kuny, Muskały, Nieradkiewicz, Ostaszewskiej, Preis, Trzepiecińskiej. Poprzez szczere z nimi rozmowy o różnych doświadczeniach, radościach, spełnieniu, poznamy je bliżej.

 

 

wtorek, 24 października 2017
Będzie połączenie z dworcem i parking

Miasto Inowrocław ogłosiło przetarg nieograniczony na zaprojektowanie i wykonanie parkingu przy ulicy Magazynowej,  zagospodarowania terenu przed dworcem PKP oraz przejścia podziemnego - tunelu, łączącego dworzec z ul.Magazynową. Wartość przetargu przekracza 209 000 euro. Termin składania ofert: 23 listopada.

Wielu mieszkańców czeka na tą inwestycję, co skróci im drogę do dworca. Z parkingu korzystać będą nie tylko podróżni udający się w dalszą drogę koleją, ale również odwiedzający nasze miasto w weekendy.  

Ma powstać 115 miejsc parkingowych

-  5 miejsc dla niepełnosprawnych

- 20 miejsc dla rowerów

Wymiary miejsc parkingowych: minimum 2,3 m X 5,0 m

Teren parkingu będzie oświetlony i wyposażony w monitoring wizyjny. Znajdą się tu też ławeczki i kosze.

Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu przed dworcem, to znajdą się tu:

- 23 miejsca parkingowe typu "kiss and ride"( krótki postój)

− 1 miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych

− 4  miejsca parkingowych dla TAXI

− 4  miejsca parkingowych dla autobusów

− 1 miejsce do szybkiego ładowania autobusów

Wymiary miejsc parkingowych: min 2,3m x 5,0m

− dla osób niepełnosprawnych: min 3,6m x 5,0m 

środa, 18 października 2017
Łukasz Maciejewski i rozmowy z aktorką już wkrótce.....

25 października będzie możliwość spotkania, porozmawiania z aktorką filmową i teatralną Joanną Trzepiecińską , która zawita do naszego miasta wspólnie z Łukaszem Maciejewskim autorem książki pt. "Aktorki.Odkrycia". Książka zawiera rozmowy z kilkunastoma polskimi aktorkami i, jedną z nich jest Joanna Trzepiecińska. Spotkanie poprowadzi sam autor Ł. Maciejewski, który już nie raz bywał w Inowrocławiu. Spotkanie z gośćmi odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.