Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tagi
animated-winter-image-0034
czwartek, 30 listopada 2017
Spotkanie z Zofią Czerwińską i Władysławem Grzywną

Dziś o godzinie 18.00  w Saloniku literacko-Artystycznym odbyło się spotkanie z parą aktorów. Panią Zofię Czerwińską znamy z licznych ról filmowych , wspomnę choćby o wspaniałych kreacjach aktorki  w Alternatywach, Czterdziestolatku, Rejsie, Tygrysach Europy.  Ciągle jeszcze gra w filmach. Zobaczymy ją również w serialu "Pierwsza miłość". Aktorka opowiedziała w sposób humorystyczny o swoim życiu począwszy od wieku dziecięcego. Artystce towarzyszył  Władysław Grzywna artysta estradowy grający  m.in. w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Dzisiejsi goście  przez 20 lat grali w Teatrze Syrena w Warszawie. Przerywnikiem opowieści pani Czerwińskiej były piosenki śpiewane przez energicznego, wesołego pana Grzywnę. Spokojnym gościem okazał się przyjaciel aktorki pies Dżek, który przez całe dwugodzinne spotkanie grzecznie siedział na fotelu.

 

 

poniedziałek, 27 listopada 2017
"Apokalipsis w Hohensalza, zapadające się miasto".

to tytuł powieści kryminalnej, której autorką jest inowrocławianka Katarzyna Podczaska - dr historii , historii sztuki, miłośniczka Kujaw i autorka ponad 40 publikacji na temat zabytków, folkloru i historii tych terenów. Akcja powieści rozgrywa się w 1909 roku w Inowrocławiu. Pruski komisarz tropi seryjnego mordercę. Oprócz wątku kryminalnego, w powieści ujęte zostały autentyczne wydarzenia mające miejsce w Inowrocławiu na początku XX wieku. Znajdziemy w niej prawdziwe budynki, ulice i miejsca. Książka już została wydana a jej promocja odbyła się 24 listopada. Znany dziennikarz, satyryk i poeta Zdzisław Pruss bardzo pozytywnie zrecenzował powieść Katarzyny Podczaskiej: „ inne polskie miasta będą mogły zazdrościć Inowrocławiowi tak interesującego literackiego wizerunku z historią w tle…. A może w roli głównej?”

Warto przeczytać.

niedziela, 19 listopada 2017
Były prezydent RP Lech Wałęsa przyjedzie na spotkanie

W czwartek 23 listopada z młodzieżą I LO spotka się były prezydent RP Lech Wałęsa. Wykład będzie poświęcony najnowszej historii Polski, po którym zapewne młodzież zada gościowi wiele pytań. Udział młodzieży w spotkaniu jest dobrowolny.

 

czwartek, 09 listopada 2017
Lubimy ją za znakomite role w niezapomnianych komediach

oraz innych filmach, serialach, grała również w teatrze. Zagrała m.in. w Alternatywach, Rejsie, Czterdziestolatku, Misiu. 

Znakomita Zofia Czerwińska już wkrótce przyjedzie do Inowrocławia na autorskie spotkanie. Towarzyszyć jej będzie nieco młodszy aktor polskiej estrady Władysław Grzywna, który wystąpi z recitalem. Spotkanie ze znakomitymi gośćmi odbędzie się 30 listopada o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym.

 


środa, 08 listopada 2017
Taka listopadowa jesień

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 06 listopada 2017
Język angielski dla seniorów w CKU

Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Średniej organizuje bezpłatne szkolenia dla mieszkańców miasta i powiatu. Dla seniorów będzie to język angielski. Kurs angielskiego dla dwóch grup. Pierwsza będzie kontynuować rozpoczętą w ubiegłym roku naukę, druga grupa utworzona jest dla początkujących. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne.