Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
czwartek, 22 czerwca 2017
Estate Italiana już 1 lipca - Włosi opanują scenę

KCK zaprasza na włoskie powitanie lata, które rozpocznie się 1 lipca od godziny 18.00 w muszli koncertowej Parku Solankowego.  Koncert poprowadzi włoski dziennikarz Enrico Buscema, natomiast włoskimi przebojami  publiczność rozbawiać będzie Luigi Pagano, Andrea Lattari,  dj Tony Giuffrida ( między koncertami ). Usłyszymy znane przeboje lat 70., 80. ubiegłego wieku oraz współczesne. 

Na stronie L.Pagano czytamy: "Pochodzi z Neapolu i ma w sobie wszystko to, czego oczekiwalibyście po Włochu – radość, energię, otwartość.Luigi Pagano mówi, że jego serce wypełnia przede wszystkim miłość do poznanej 20 lat temu żony, Agnieszki i muzyka. To miłość sprowadziła go do Polski, a on sprowadził do Polski swoją muzykę. Gra na gitarze akustycznej i śpiewa. Uwielbia standardy i z przyjemnością sięga po światowe klasyki". 

Andrea Lattari napisał o sobie m.in.:

"ANDREA LATTARI urodził się w Palermo na Sycylii we Włoszech. Muzyka jest Jego pasją. Koncertuje po całej Europie z repertuarem włoskich przebojów muzyki rozrywkowej.Pierwsze kroki na scenach estradowych stawiał w Palermo. Od tamtego czasu występował po całej Europie, Północnej Afryce oraz Półwyspie Arabskim."

Enrico Buscema "Rodowity Sycylijczyk, z czego jest bardzo dumny. Jego wrodzona ciekawość świata oraz dziennikarskie wykształcenie sprawiły, że w 1994 roku postawił zwiedzić Polskę... I już w niej został. Jak większość Włochów fascynuje się sportem – sam jest kierowcą wyścigowym. O futbolu zaś mógłby mówić godzinami. M.in. dlatego często komentuje w mediach włoskie wydarzenia. Choć zadomowił się w Polsce, tęskni za włoską kuchnią.

poniedziałek, 19 czerwca 2017
Inowrocław za pół ceny

Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna informuje, że w Inowrocławiu w dniach 23.06. do 25.06. 2017 roku można będzie nabywać niektóre towary za pół ceny.

Oto stronka do wykazu partnerów biorących udział w tej akcji:

http://visitinowroclaw.pl/inowroclaw-za-pol-ceny/


niedziela, 18 czerwca 2017
45 OFMOD zakończony

Zagrali, zatrąbili i odjechali z nagrodami. Festiwal trwał cztery dni.

GRAND PRIX FESTIWALU otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia pod dyr. Piotra Bąbolewskiego. Nagrodzono i wyróżniono wiele orkiestr. Przyznano nagrody za musztrę paradną i za koncert estradowy.

Były też nagrody indywidualne dla tamburmajorki, flecistki, perkusistów, dyrygenta. Orkiestry podziwiali i oklaskiwali tłumnie zgromadzeni inowrocławianie, kuracjusze i goście. 

O godzinie 13.00 podjęto próbę pobicia rekordu gry na bębnie o średnicy 10 metrów, a później odbyły się warsztaty gry na bębnie prowadzone przez finalistkę programu Must Be The Music, perkusistkę i  wokalistkę Izabelę Kowalewską.

 

 

 

 

 

 

czwartek, 15 czerwca 2017
Słoneczna pogoda i zamknięta galeria spowodowała tłumy w parku

Dziś przy fantastycznej pogodzie i zamkniętej galerii mieszkańcy tłumnie zawitali do Parku Zdrojowego. W ruch poszły rowery, wrotki, hulajnogi, wózki dziecięce, i własne nogi ;)  Po spacerze odpoczynek na parkowych ławeczkach. Cóż za piękny sposób spędzenia świątecznego czasu, z rodziną, sympatią na łonie natury.

 

 

 

 

 

 


Dziś Solannowe Uwielbienie

Dziś o godzinie 19.00 przy tężni wystąpią zespoły Effetha (Kruszwica), Deesis (Inowrocław) i Nowa Pieśń (Inowrocław)  z dziękczynnym koncertem pod nazwą"Solannowe Uwielbienie". Koncert będzie formą Nowej Ewangelizacji, spotkaniem ludzi, którzy chcą się spotkać z Bogiem. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejza i Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak. O godzinie 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski.

Próba przed wieczornym koncertem.

środa, 14 czerwca 2017
W niedzielę inowrocławianie podejmą próbę bicia rekordu Guinnessa

Od piątku do niedzieli w Inowrocławiu będzie bardzo wesoło i kolorowo z racji 45. OFMOD. Dziś zaskoczyła mnie informacja, mianowicie 18 czerwca, ok. godz.13.00 tzn. po koncercie galowym Młodzieżowych Orkiestr Dętych nasze miasto podejmie próbę bicia rekordu Guinnessa w graniu na największym bębnie świata. Bęben z membraną  o 10 metrach średnicy zostanie ustawiony przed muszlą koncertową.

Tego popołudnia będzie można  wziąć udział w bezpłatnych warsztatach bębniarskich, które poprowadzi Izabela Kowalewska-Bazarnik – wokalistka, finalista programu Must Be The Music i jednocześnie perkusistka. Info. inianie.pl

Oby nam się udało ! 

Bydgoszczanie w ubiegłym roku chcieli pobić rekord, przy bębnie pojawiło się wówczas więcej niż 296 osób. Dopiero po roku doczekali się pomyślnej informacji.

Dziś w GW Bydgoszcz ukazała się informacja, że "– Na obliczenia komisji Guinnessa czekaliśmy prawie rok – mówi Maciejewski. – W końcu komisja uwzględniła i wykorzystała nagrania z pięciu kamer krążących wokół bębna oraz kamer stacjonarnych m.in. tej ustawionej w oknie Galerii Wspólnej."

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,21960377,mamy-oficjalny-rekord-guinnessa-komisja-go-uznala-w-czym.html#BoxLokBydLinkImg