Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tagi
animated-winter-image-0034
wtorek, 09 stycznia 2018
Szadź zdążyła już prawie zniknąć........

Wczorajszy spacer po godzinie 10.30 okazał się miłym czasem. Słoneczko świeciło, a na krzakach i trzcinach można było zobaczyć resztki szadzi. Po zamarzniętym stawie spacerowały kaczki i mewy. Dobrze jest dotlenić się  w tak piękne przedpołudnie kiedy jeszcze nie rozpoczęto palenia w piecach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

środa, 20 grudnia 2017
Życzenia Świąteczne

niedziela, 17 grudnia 2017
Dzisiejszy świąteczny kiermasz na Rynku

Od godziny 10.00 do 15.00 kilkadziesiąt wystawców prezentowało i sprzedawało swoje wyroby. Można było zaopatrzyć się w wędliny, miód, smalec, chleb i ciasta, zabawki, wyroby rękodzielnicze. Przyszłam na Rynek jeszcze przed godziną dziesiątą kiedy w zasadzie dopiero niektórzy wystawcy rozkładali swoje towary. Zainteresowałam się miodami, których kupiłam kilka, również misternie wykonaną ozdobę choinkową oraz smalec ze skwarkami.

Oto fotorelacja z jarmarku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


poniedziałek, 11 grudnia 2017
Po spotkaniu z Jowitą Budnik i

Łukaszem Maciejewskim.  Dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny napisał wiele książek a wszystkie dotyczą tematu filmu, teatru i ludzi tworzących kino. Jowita Budnik jest kolejną aktorką, o której wiele można się dowiedzieć z książki autorstwa Ł. Maciejewskiego: "Aktorki.Portrety". Aktorka grała w filmach już jako dziecko, później jako nastolatka, ale wybrała kierunek studiów nie związany z aktorstwem. Z wykształcenia jest socjolożką. Zagrała w kilku filmach Krzysztofa i Joanny Krauzów. Najpierw był "Plac Zbawiciela", później "Papusza", "Mój Nikifor",  "Ptaki śpiewają w Kigali".  Obecnie wszedł na ekrany kin film Piotra Domalewskiego "Cicha noc", w którym również zagrała.  W 2018 roku wejdzie na ekrany film "Zabawa, zabawa" w reżyserii Kingi Dębskiej, w którym zagra obok A. Kuleszy, D. Kolak, M. Dorocińskiego, M. Baki,M. Dziędziela.  Film pokaże losy trzech kobiet uzależnionych od alkoholu, które osiągną dno. Czy uda im się od niego odbić? Zobaczymy.


czwartek, 07 grudnia 2017
Jowita Budnik i Łukasz Maciejewski

przyjadą 11 listopada do Inowrocławia na spotkanie autorskie. Aktorka zagrała w wielu filmach a jej pierwszym był Kochankowie mojej mamy, w którym zagrała w wieku 12 lat. Zagrała m.in. w filmach: Plac Zbawiciela, Papusza, M jak miłość. W tym roku na ekrany kin weszły dwa filmy, w których możemy aktorkę oglądać. Pierwszy to Ptaki śpiewają w Kigali, w którym zagrała główną rolę i za którą na festiwalu w Gdyni otrzymała nagrodę, a drugi to film Cicha noc. Spotkanie odbędzie się  w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.  

sobota, 02 grudnia 2017
Remonty dróg - zakończenie do Świąt

Prezydent miasta informuje, że remonty rozpoczętych dróg w mieście zostaną zakończone w grudniu. Oczywiście wszystko zależy od warunków pogodowych. I tak:

Ulica Młyńska - do 15 grudnia ma zostać położony nowy asfalt

Ulica Daszyńskiego - ułożenie nawierzchni do przyszłego tygodnia 

Ulica Jagiełły -  do 7 grudnia

Ulica Krzymińskiego - do 10 grudnia