Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Sierpień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
poniedziałek, 03 lipca 2017
Światowe przeboje w Solankach

Wczoraj odbył się inauguracyjny koncert w ramach Lata Muzycznego. Orkiestrze Salonowej "Moderato" pod dyr. Orlina Bebenowa towarzyszyli soliści: Anna Malus-Wróblewska - mezzosopran i Eugeniusz Kalinowski - tenor. Usłyszeliśmy wiele przebojów filmowych, w kilku piosenkach wspomniano Zbigniewa Wodeckiego, usłyszeliśmy też m.in. znany walc Szostakowicza.

 

 

niedziela, 02 lipca 2017
Po koncercie Estate Italiana

Na godzinę przed koncertem Estate Italiana lunął deszcz, który o dziwo przestał padać o godzinie 18.00 czyli w czasie rozpoczęcia występów włoskich wykonawców. Trzeba było najpierw usunąć deszczową wodę z ławek przed muszla koncertową. W ruch poszły chusteczki, woreczki foliowe i już można było usiąść, by za chwilę przywitać włoskich artystów. Tłumnie przybyła publiczność pięknie się bawiła śpiewając i tańcząc przed sceną. Kiedy o godzinie 21.00  opuszczałam to wesołe miejsce koncert jeszcze trwał. To był udany wieczór.

 

 

 

Koncert L.Pagano z zespołem i synkiem :)

piątek, 30 czerwca 2017
Motocyklowy Zlot "Na Soli" rozpoczyna się dziś, ale

dla mieszkańców dopiero jutrzejszy dzień będzie nie lada frajdą. W sobotę bowiem od godziny 12.00 będziemy mogli podziwiać maszyny w paradzie ulicami miasta. Motocykliści przejadą ulicami: Fabryczną, Poznańską, Górniczą, Szymborską, Andrzeja, NMP, Laubitza, Dworcową, Kopernika, Roosevelta, Niepodległości, Wojska Polskiego do Galerii Solnej. Na parkingu pod Galerią Solną ok.godziny 13.00 rozpocznie się pokaz Macieja Bielickiego, czołowego polskiego stuntera.

czwartek, 29 czerwca 2017
Każdej niedzieli lipca Lato Muzyczne

Wszystkie lipcowe koncerty będą się odbywały w muszli koncertowej od godziny 16.00. Orkiestrą Salonową "Moderato" będzie dyrygował Orlin Bebenow, a soliści będą się zmieniać.I tak, 2 lipca wystąpią: Anna Malus-Wróblewska - mezzosopran i Eugeniusz Kalinowski - tenor.

Koncert 2 lipca będzie koncertem inauguracyjnym a soliści i orkiestra wykona światowe przeboje.

Orlin Bebenow, urodzony w Bułgarii w Polsce mieszka od 1988 roku. Jest absolwentem AM w Bydgoszczy.W 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej: dyrygentura. Jest instrumentalistą (flet poprzeczny, gitara, bałałajka, cymbały), śpiewakiem, dyrygentem, aranżerem, kompozytorem i prezesem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy. Od wielu lat związany z Operą Novą w Bydgoszczy. 

niedziela, 25 czerwca 2017
Spotkanie z Anną Kamińską już 27 czerwca

Anna Kamińska jest dziennikarką, autorką książek. Publikowała m.in. w tygodniku "Wysokie Obcasy" oraz w magazynach "Uroda Życia", "Zwierciadło", "Sukces", "Pani".

Jest autorką książki "Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych",

biografii Simony Kossak, "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak",

"Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci.Historia Wandy Rutkiewicz".

We wtorek będzie okazja do spotkania z autorką.

Salonik Literacko-Artystyczny godzina 18.00

piątek, 23 czerwca 2017
VII Kujawski Festiwal

Pieśni Ludowej już w sobotę 24 czerwca. Kilkanaście zespołów śpiewaczych zaprezentuje się w kujawskiej pieśni ludowej. Koncert kapel i zespołów śpiewaczych odbędzie się w muszli koncertowej od godziny 14.00 do 18.00. Towarzyszącymi imprezami będą jarmark świętojański i piknik mleczny. Od godziny 19.00 nastąpi konkurs wianków świętojańskich i obrzędy świętojańskie z ludową biesiadą przy ognisku. Szczegóły na plakacie.

 

Plakat pochodzi ze stronyinianie.pl