Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
animated-advent-image-0083
sobota, 28 października 2017
Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

w Kościelcu  Jarosław Nowak i Kacper Kilimiak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Literacka Kuchnia”, który odbył się w Gdańsku. Na konkurs przygotowali  zakąskę: Pulardę żałobną z czosnkiem bogaczy na chmurce z jarmużu inspirując się książką „Podróż na sto stóp” i deser : imbirowo-gruszkowe ciastko z nutką mascarpone na piekielnej czekoladzie zaczerpnięte z  Anny ze Złotego Brzegu. Prace młodych kucharzy oceniało kilkunastu jurorów. Uczniowie z Kościelca zajęli II miejsce w kategorii: literackość. Uczniów przygotowała Barbara Nawrocka. 

Gratulacje dla młodych i zdolnych kucharzy.

Żródło: inianie.pl

środa, 25 października 2017
Po spotkaniu z Joanną Trzepiecińską

Jak zwykle na spotkaniach autorskich bywa, salonik wypełniony do ostatniego miejsca. Dzisiejsze spotkanie z aktorką Joanną Trzepiecińską i Łukaszem Maciejewskim związane było z ukazaniem się książki autorstwa Łukasza Maciejewskiego pt. "Aktorki.Odkrycia". Książka zawiera 18 historii  o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie, poznamy portrety niezwykłych aktorek:  Błęckiej-Kolskiej, Bohosiewicz, Budnik, Dancewicz, Gniewkowskiej, Grabowskiej, Gruszki, Hajewskiej-Krzysztofik, Kolak, Kulig, Kożuchowskiej, Kuleszy, Kuny, Muskały, Nieradkiewicz, Ostaszewskiej, Preis, Trzepiecińskiej. Poprzez szczere z nimi rozmowy o różnych doświadczeniach, radościach, spełnieniu, poznamy je bliżej.

 

 

wtorek, 24 października 2017
Będzie połączenie z dworcem i parking

Miasto Inowrocław ogłosiło przetarg nieograniczony na zaprojektowanie i wykonanie parkingu przy ulicy Magazynowej,  zagospodarowania terenu przed dworcem PKP oraz przejścia podziemnego - tunelu, łączącego dworzec z ul.Magazynową. Wartość przetargu przekracza 209 000 euro. Termin składania ofert: 23 listopada.

Wielu mieszkańców czeka na tą inwestycję, co skróci im drogę do dworca. Z parkingu korzystać będą nie tylko podróżni udający się w dalszą drogę koleją, ale również odwiedzający nasze miasto w weekendy.  

Ma powstać 115 miejsc parkingowych

-  5 miejsc dla niepełnosprawnych

- 20 miejsc dla rowerów

Wymiary miejsc parkingowych: minimum 2,3 m X 5,0 m

Teren parkingu będzie oświetlony i wyposażony w monitoring wizyjny. Znajdą się tu też ławeczki i kosze.

Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu przed dworcem, to znajdą się tu:

- 23 miejsca parkingowe typu "kiss and ride"( krótki postój)

− 1 miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych

− 4  miejsca parkingowych dla TAXI

− 4  miejsca parkingowych dla autobusów

− 1 miejsce do szybkiego ładowania autobusów

Wymiary miejsc parkingowych: min 2,3m x 5,0m

− dla osób niepełnosprawnych: min 3,6m x 5,0m 

środa, 18 października 2017
Łukasz Maciejewski i rozmowy z aktorką już wkrótce.....

25 października będzie możliwość spotkania, porozmawiania z aktorką filmową i teatralną Joanną Trzepiecińską , która zawita do naszego miasta wspólnie z Łukaszem Maciejewskim autorem książki pt. "Aktorki.Odkrycia". Książka zawiera rozmowy z kilkunastoma polskimi aktorkami i, jedną z nich jest Joanna Trzepiecińska. Spotkanie poprowadzi sam autor Ł. Maciejewski, który już nie raz bywał w Inowrocławiu. Spotkanie z gośćmi odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00.

czwartek, 12 października 2017
Po spotkaniu z reportażystką Lidią Ostałowską

Wczorajsze spotkanie poprowadził,  jak zwykle, profesjonalnie Bartosz Wiśniewski z Biblioteki Miejskiej. Autorka zbiorów reportaży opowiadała zebranym o swojej pracy, o zdobywaniu zaufania ludzi, o których chce pisać. Kilka lat zajęło autorce napisanie książki, która jest zbiorem reportaży  o życiu Cyganów. Cyganie to społeczność nieufna. Potrzeba było zdobyć ich zaufanie żeby opisać życie, obyczaje tej grupy społecznej. Możemy o nich przeczytać w książce "Cygan to cygan". Inne ciekawe zbiory reportaży nominowane do nagród to "Farby wodne", "Bolało jeszcze bardziej". Warto je przeczytać.

 

środa, 11 października 2017
Rada Seniorów naszego miasta

W czerwcu tego roku została wybrana Rada Seniorów miasta Inowrocławia. Spośród 24 kandydatów wybrano 9.osobową Radę, w skład której weszli:Tadeusz Barczak, Zbigniew Bończak, Alina Dulak, Teresa Głania, Irena Grochowska, Lidia Jagodzińska, Ewa Kołodziejczak, Krystyna Nowakowska, Eugeniusz Sobczak.

Rada seniorów będzie współpracować z Radą Miasta i prezydentem w realizacji potrzeb seniorów. Na lipcowym pierwszym posiedzeniu wybrano przewodniczącą Rady, którą została Ewa Kołodziejczak. Wybrano również wiceprzewodniczącą Lidię Jagodzińską.

Zdjęcie pochodzi z portalu: inowroclaw.info.pl

Przydatna strona dla seniorów:

http://www.seniorzy.pl/