Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi
środa, 19 grudnia 2018
Na imieninach zaśpiewa wokalistka jazzowa

To imieniny Inowrocławia, na które mają zaproszenie mieszkańcy miasta. Dla inowrocławian zaśpiewa znana piosenkarka i wokalistka jazzowa Hanna Banaszak.  Jedyna trudność to wcześnie wstać i stanąć w kolejce po bezpłatne wejściówki. Każdy może otrzymać 2. wejściówki. Pamiętam  piękny ubiegłoroczny koncert imieninowy. Warto było wówczas zadać sobie trud i o brzasku pospacerować po darmowe bilety do KCK. Wejściówki na styczniowy koncert będą dostępne 15 stycznia w KCK. Koncert 19 stycznia o godz. 18.00 w teatrze.

piątek, 14 grudnia 2018
Grudniowy spacer

Znalazłam trochę czasu na spacer po Parku Solankowym. Mimo zimna i szarości dnia dobrze zrobiłam. W tej całej krzątaninie przedświątecznej należy znaleźć trochę czasu na spacer.

To budynek uzdrowiskowy

Zakład Przyrodoleczniczy

 

 

Nad stawem

środa, 12 grudnia 2018
Inowrocław stracił rysownika, poetę.....

Roman Senski to inowrocławski rysownik, malarz i poeta. Urodził się w 1953 roku w Świeciu. Jego prace były wystawiane w wielu krajach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii. Inowrocławianie i kuracjusze mieli okazję często go spotkać siedzącego na parkowej ławeczce z blokiem i ołówkiem. Rysował portrety i karykatury. Sama kiedyś skusiłam się na taki portrecik. Niestety już pana Romana nie ujrzymy w Parku Solankowym, ani w innym miejscu. Pan Roman Senski zmarł 1 października tego roku. Miał 65 lat. Miasto uhonorowało go ławeczką, na której siedział.  Umocowano na niej stosowną tabliczkę.

 

poniedziałek, 10 grudnia 2018
Miasto Inowrocław zostało laureatem konkursu EKO HESTIA

Firma ERGO HESTIA trzeci rok z kolei funduje nagrodę dla najbardziej proekologicznych uzdrowisk w Polsce. Do konkursu przystąpiło  14. uzdrowisk. W tym roku nagroda przypadła naszemu miastu. Doceniono podejmowane działania ekologiczne przez Miasto np. wymiana taboru komunikacji miejskiej, ciekawy sposób prowadzenia edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Oceniono, że Inowrocław kompleksowo realizuje działania proekologiczne. Nagrodą jest czek na kwotę 100.000 zł oraz pamiątkowa statuetka. Prezydent R. Brejza  wygraną przeznaczy na montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”.  " Zamontowanie paneli fotowoltaicznych w celu wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby spowoduje, że obiekt stanie się jeszcze bardziej ekologiczny"-powiedział Prezydent.

Firma ERGO HESTIA na swojej stronie opisuje swoje działania na rzecz ochrony środowiska, m.in. ciągle powiększa swoją flotę samochodów hybrydowych, posiada własny park i pasiekę. 

piątek, 07 grudnia 2018
Ciekawe spotkanie z podróżnikami i Syberią

13 grudnia gośćmi Saloniku Literacko-Artystycznego będą: Monika Mariotti aktorka i podróżniczka o włosko-polskich korzeniach orazArkadiusz ( Arun) Milczarz pisarz, dziennikarz, podróżnik.

Podróżnik na Warszawskich Targach Książki w 2017 roku otrzymał Nagrodę Magellana. Była to nagroda główna w kategorii książka reportażowa, a jej tytuł to " Czad. W poszukiwaniu straconego.......". 

Monika Mariotti  ukończyła Uniwersytet w Perugii, gdzie zdobyła tytuł magistra z języka i literatury rosyjskiej i angielskiej. Około 15 lat temu przeniosła się na stałe do Polski. Dzięki rodzicom zna j. włoski  i j.polski. Jej pasją są języki obce,  zna również j.niemiecki, francuski.  Brała udział w "Tańcu z gwiazdami". Grała m.in. w "Przepisie na życie", "Nie rób scen" czy "Druga szansa".Oprócz grania na scenie kocha podróże i muzykę. 

Spotkanie 13 grudnia 2018  od godziny 18.00. Wejściówki do odebrania w Bibliotece Miejskiej.

wtorek, 04 grudnia 2018
Bożonarodzeniowe zwyczaje na Kujawach

Miejska Biblioteka zaprasza na prelekcję etnografa Edmunda Kozłowskiego pt. "Groch z kapustą, czyli zwyczaje bożonarodzeniowe na Kujawach…” Spotkanie odbędzie się 10.12. o godz. 17.30 w Czytelni  Regionalnej przy ul.Kilińskiego 16.