Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
czwartek, 14 września 2017
"Kuracjusz jestem" - 27 września w TVP film dokumentalny

Tego lata ekipa TVP przez kilka tygodni kręciła film dokumentalny o kuracjuszach przebywających na leczeniu w Inowrocławiu. Film pokazuje życie kuracjuszy nie tylko w godzinach przedpołudniowych kiedy korzystają z zabiegów, ale również jak spędzają pozostały czas. Na filmie, który zostanie pokazany 27 września w TVP 1 o godz. 23.35, zobaczymy jak spędza sanatoryjny turnus 6 kuracjuszy. Warto zobaczyć. Na pewno też zostanie pokazane piękno Solanek i Parku Solankowego.

Źródło: Inianie.pl.

wtorek, 12 września 2017
Laura Łącz i monodram "Między mną a Tobą"

Za tydzień, 19 września o godz. 18.00  w Saloniku Literacko - Artystycznym odbędzie się spotkanie autorskie z aktorką Laurą Łącz. Artystka wykona monodram poetycko-muzyczny pn. „Między mną a Tobą”. W programie recitalu zostaną wykonane szlagiery przeplatane niezapomnianymi dziełami polskich poetów m. in. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, J. Tuwima, B. Leśmiana, L. Staffa, K.I. Gałczyńskiego. Wcześniej  ( o godzinie 10.00 ) aktorka spotka się z małymi czytelnikami w Tajemniczym Ogrodzie Biblioteki Miejskiej  w związku z promocją  książek dla dzieci: „Sekret czarnego łabędzia", „Spełnione marzenia" oraz „Bajki i wiersze na cztery pory roku".

Biblioteka Miejska zaprasza.

 

sobota, 09 września 2017
Zlot fiata 126p i klasyków - fotorelacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 08 września 2017
Jak spędzić weekend?

Kino

" Na pokuszenie" - dramat, thriller, USA, w rolach głównych: Colin Farrell,   Nicole Kidman. Film trwa 1,5 h + reklamy. Seanse godz. 15.00 i 20.15. 

"Tulipanowa gorączka " - melodramat, USA/Wielka Brytania,  trwa 107       minut + reklamy. Seans: 18.00.

"Na układy nie ma rady"- komedia polska, G.Małecki, K. Glinka,                   M.Milowicz,P.Polk,                       J.Wieczorkowski,L.Teleszyński,A.Powierza,M.Kwaśny. Film trwa 1,5  h +   reklamy. Seanse: 16.30, 20.45.

"Bodyguard zawodowiec" - komedia, USA. Film trwa 111 minut +reklamy.    Seans:15.45.

Pozostałe filmy pod linkiem:

http://www.kinomax.info.pl/dzien/2017-09-09

Poza tym:

Jutro na placu przed krytą pływalnią przy ul.Wierzbińskiego możemy pooglądać różne stare pojazdy, syrenki, małe fiaty, polonezy i inne już nie produkowane samochody. Ponoć ma ich być kilkaset ! Zlot tych pojazdów od rana, natomiast otwarcie zlotu o 10.30.                                                         Parada pojazdów od 12.00 do 13.00 

Od 13.00 spotkanie z Arkadym Fiedlerem  wnukiem znanego podróżnika, który fiacikiem podróżował po Europie i Afryce. Niżej pod linkiem wiele ciekawych informacji na temat tej podróżniczej rodziny. Można też wybrać się do Puszczykowa, gdzie znajduje się muzeum A.Fiedlera.

http://www.fiedler.pl/

W niedzielę natomiast:

Koncert zespołu "Kliper". Zespół obchodzi w tym roku 20 -lecie istnienia. Zespół z Radomia zaśpiewa szanty wykonywane głównie a’capella oraz ballady i pieśni morskie. Koncert szant od godziny 16.00 w muszli koncertowej.

niedziela, 03 września 2017
"Zanurzeni w Conradzie" to projekt

Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ramach tego projektu m.in. w dniu 10 września odbędzie się koncert szant pod nazwą " W porcie Inowrocław". Biblioteka Miejska zaprasza wszystkich chętnych na godzinę 16.00 do Parku Solankowego. Koncert odbędzie się w muszli koncertowej.     


"Hej, ha! Kolejkę nalej!

Hej, ha! Kielichy wznieśmy!

To zrobi doskonale

Morskim opowieściom."

Już nie mogę się doczekać :) 


Pomnik Józefa Korzeniowskiego w Gdyni.

Pomnik postawiono w 1976 r. dla upamiętnienia pisarza-marynisty polskiego pochodzenia Josepha Conrada (pol. Józef Teodor Konrad Korzeniowski). Na pomniku  cytat:„Nic tak nie nęci, nie rozczarowuje i nie zniewala jak życie na morzu".

piątek, 01 września 2017
Ciągle pada, co z MME w wioślarstwie?

W weekend będą odbywały się na Gople w Kruszwicy MME w wioślarstwie. Pogoda nie dopisuje, dziś miało nastąpić uroczyste otwarcie mistrzostw lecz przesunięto je na jutro na godzinę 15.00. Tor regatowy czeka. 

Na stronie UM Kruszwicy czytamy m.in. "Mistrzostwa są wielkim przedsięwzięciem nie tylko pod względem sportowym, również logistycznym. Zawodnicy, trenerzy, działacze, sędziowie, ekipa techniczna, kibice – nocować będą nie tylko w Kruszwicy, ale też we wszystkich inowrocławskich hotelach i kilku sanatoriach. Łącznie nad Gopło przybędzie ponad 700 gości. Organizatorzy wynajęli ponad 30 autokarów i busów, które przywiozą sportowców z ekipami z pięciu krajowych lotnisk." 

Polska ekipa liczy 25 osób. Parking przy "Mysiej Wieży" będzie służył jedynie uczestnikom mistrzostw. Mieszkańcy, turyści mogą zaparkować przy ul.Poznańskiej Obok Centrum Kultury oraz przy ul.Kujawskiej ( szkoła). Wejście na wieżę i rejsy statkiem będą niemożliwe. Oby pogoda dopisała młodym sportowcom.