Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Tagi
czwartek, 24 czerwca 2010
Jarosław Wojtasiński-rysownik, grafik komputerowy

Inowrocławianin Jarosław Wojtasiński - rysownik, grafik komputerowy.
Debiut w 1992 r. - pierwsze rysunki ukazały się w "Gazecie Pomorskiej". Kolejne lata to współpraca z: "Gazetą Pomorską", "Super Expressem", "Gilotyną" , " Czasem Torunia", "Ilustrowanym Kurierem Polskim". Koniec lat 90-tych i przełom nowego wieku to publikacje w "Twoim Weekendzie", "Twój Dobry Humor" oraz w "Nie".

W 2002r. został przyjęty do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.
Był wielokrotnie wyróżniany na konkursach w Polsce i na świecie.

Jarosław Wojtasiński jest także autorem oprawy graficznej do płyty Big Cyca "Moherowe Berety".

Jarosław Jaro Wojtasiński jako jedyny Polak jest w grupie 30 finalistów 2"Trasimeno Blues Cartoon Fest"International Competition of satirical design we Włoszech.Jest to konkurs na rysunek w tematyce harmonijki bluesowej.To jego konkursowy rysunek.
To jego konkursowy rysunek.

 


Tu można zagłosować

http://tnij.org/hcns

  

17:14, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »
Sukces młodego inowrocławianina

Marcin Mroziński ur.26 września 1985r.-polski aktor teatralny i piosenkarz.

Po ukończeniu miejscowego II Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, w 2006 roku podjął studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. W 2007 roku wystąpił na XLIV Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w koncercie Niebo z moich stron poświęconym twórczości Seweryna Krajewskiego, gdzie wykonał piosenkę "Czy słyszysz co mówię".14 lutego 2010r.wygrał eliminacje na reprezentanta Polski w Konkursie Eurowizji 2010.

  

14:37, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »
Znany z pięknego głosu inowrocławianin

Piotr Majewski-dziennikarz radia PiK

Dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Popularyzator astronomii i smooth jazzu. Od lat na stałe związany z Polskim Radiem PiK.Współpracownik TVP Bydgoszcz, TVP Info, radiowej „Trójki” i tygodnika POLITYKA. Autor cyklu „Radio Planet i Komet”. W 2000 roku jego audycja „Roznosiciele życia i śmierci”, poświęcona asteroidom zagrażającym Ziemi, zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na najlepszy popularnonaukowy program radiowy zdobywając statuetkę Wielkiego Brzyma. Zdobywca Grand Prix europejskiego konkursu filmowego VENUS TRANSIT 2004. Laureat wielu nagród w dziedzinie promowania edukacji, m.in. odznaczony Medalem KEN oraz wyróżniony Nagrodą Prezydenta Torunia 2006. Stale współpracuje z Planetarium Toruń. W ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki organizuje i prowadzi pokazy nieba. Jest animatorem licznych imprez popularyzujących wiedzę o Wszechświecie. Od 2003 roku publikuje artykuły o astronomii na łamach tygodnika POLITYKA. Od trzech lat z Jerzym Rafalskim (Planetarium Toruń) redaguje i prowadzi miesięcznik PLANETARIUM na antenie TVPB. Amator astrofotografii.Finalista ogólnopolskiego plebiscytu MISTRZ MOWY POLSKIEJ 2009.

Zdjęcia pochodzą ze strony Radia PiK

14:27, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »

Stefan Łożykowski urodził sie 4 lutego 1938 roku w Inowrocławiu.

Uczęszczał do Liceum Technik Plastycznych w Bydogszczy. W 1973 roku został absolwentem Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Następnie ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikolaja Kopernika w Toruniu. Jest członkiem PSEP oraz ZPAMiG.Pracował jako nauczyciel przedmiotów artystycznych w wielu inowrocławskich szkołach.Obecnie Stefan Łożykowski maluje obrazy olejne, pastelowe,akwarele, portrety. We wrześniu 2005 roku otworzył w Inowrocławiu autorska galerię malarstwa"Sepia", w której można obejrzeć jego twórczość oraz zakupić obrazy. Niektóre z nich można podziwiać na tej stronie w dziale galeria. Artysta przyjmuje również zlecenia na wykonanie obrazów i portretów.

http://sepiaino.republika.pl/

 

13:48, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »

Roman Chamski artysta plastyk

Stronka artysty:

 http://www.romanchamski.pl/

 

13:38, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »
Inowrocławscy artyści, twórcy, poeci.

Leonard Pyszkowski r.1932r.

Artysta plastyk Leonard Pyszkowski jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Urodził się w 1932 roku w Ladorudzu. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1955 roku uzyskał dyplom z zakresu malarstwa. Studiował w pracowniach profesorów Tymona Niesiołowskiego i Stanisława Borysowskiego – od 1972 roku nauczał w inowrocławskim Liceum Pedagogicznym. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, architektonicznym i grafiką wydawniczą oraz fotografią artystyczną. Jest autorem m.in. znanej dokumentacji fotograficznej pt. „Barwy soli” prezentującej barwny świat wyrobisk i chodników inowrocławskiej kopalni tuż przed jej likwidacją.
Artysta prezentował swoje prace na 19 wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą. Jego obrazy znajdują się m. in. w zbiorach Ministerstwa Kultury, Muzeum w Oświęcimiu, w galeriach w Bydgoszczy, Krakowie, Sopocie oraz w zbiorach prywatnych. W ubiegłym roku w Muzeum im. Jana Kasprowicza otwarta została wystawa jubileuszowa Leonarda Pyszkowskiego, nestora inowrocławskich artystów plastyków.
Wernisaż prezentował blisko 200 prac, dorobek artystyczny minionego półwiecza.

 

13:24, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »