Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Tagi
animated-winter-image-0034
piątek, 02 lipca 2010
Jeszcze kilka zdjęć ze spotkania przedwyborczego

Dalszy ciąg zdjęć

Spotkanie przedwyborcze B. Komorowskiego 2.07.2010r.

Działacze PO wybrali na finisz kampanii wyborczej Komorowskiego nasze miasto. Oprócz marszałka Komorowskiego przybył również premier Donald Tusk, były prezydent Lech Wałęsa, sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna, prezydent  Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Obecny był również Paweł Graś.Na gości z Warszawy czekali lokalni działacze PO, posłowie.

Spotkanie odbyło się w Solankach i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim nie tylko inowrocławianie, ale także bydgoszczanie, mieszkańcy Radziejowa, Tucholi, Wąbrzeźna i innych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego. 
Otrzymaliśmy  zapewnienie, że zbudowana zostanie obwodnica naszego miasta i powstanie tutaj dowództwo brygady wojsk lądowych.Poza tym Komorowski obiecał wzrost gospodarczy, podwyżki dla nauczycieli, wojska, policji i sfery budżetowej, waloryzację rent i emerytur i większe ulgi dla studentów na kolej.

Oto zdjęcia ze spotkania a niżej filmik.

 

http://www.youtube.com/watch?v=talsr6Jkl98

 

środa, 30 czerwca 2010
Inowrocławski Turniej Artystów Scen Polskich

W ostatni weekend sierpnia znani z ekranu artyści rozgrywają w naszym mieście tenisowy turniej.Stałym gościem tenisowych turniejów jest Marcin Daniec, który wraz ze swoimi kolegami toczy przez dwa dni trwania turnieju zacięte boje na kortach tenisowych w Parku Solankowym, a potem prezentują się inowrocławianom, turystom i kuracjuszom w zabawnym i sympatycznym show kabaretowym w Teatrze Letnim.

Wyniki ubiegłorocznego turnieju:

I miejsce Marcin Daniec
II miejsce Tomasz Stockinger
III miejsce Piotr Cyrwus
IV miejsce Maurycy Polaski
V miejsce Tomasz Bednarek
VI miejsce Leszek Malinowski
VII miejsce Stan Borys
VIII miejsce Robert Janowski

i zdjęcia

 

 

 

 I zaśpiewali w Teatrze Letnim. Stan Borys już na bis zaśpiewał pięknie jak przed laty "Jaskółkę"

http://www.youtube.com/watch?v=PlMYf9d3o6o&feature=related

Podziwiałam Stana Borysa, który mimo 68 lat porusza się jak młodzieniec zarówno na korcie jak i na scenie.Jest fantastyczny!

A to już Robert Rozmus i jego piękny głos.

http://www.youtube.com/watch?v=mwzeESMsjrM

 

 

poniedziałek, 28 czerwca 2010
Plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej

Niezwykła podróżniczka pokazuje człowieka z najpiękniejszym i najbardziej uniwersalnym wyrazem twarzy.Wystawa nosi tytuł: "Uśmiech Świata". Można było ją oglądać od 20 maja do 13 czerwca br. na terenie Parku Solankowego.

 

 

20:09, solankino , Wystawy
Link Dodaj komentarz »
"Na kujawską nutę" czyli Benasowe pogwarki

"Na kujawską nutę" czyli Benasowe pogwarki - Henryk Lewicki

Zamieszczane przez trzy lata (1999 - 2002 r.) na łamach inowrocławskiej mutacji "Gazety Pomorskiej" felietony gwarowe w cyklu: "Na kujawską nutę", wywołały nadspodziewanie duże zainteresowanie i to nie tylko u starszych czytelników, pamiętających czasy, kiedy to zarówno w większości inowrocławskich domów, na ulicach miasta, a już w szczególności we wsiach i miasteczkach powiatu, dominowała dziś zapomniana gwara Kujaw zachodnich, różniąca się w sposób znaczny od mowy ludzi wschodniej części tego regionu.