Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
środa, 25 marca 2015
Leszek Cichoński przyjeżdża

w piątek do Inowrocławia. Od godziny 17.00  poprowadzi warsztaty, a później od 18.00 wystąpi z recitalem. 

Leszek Cichoński to legenda polskiej gitarystyki, twórca bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa  , który odbywa się każdego roku na Rynku we Wrocławiu. L.Cichoński to człowiek o bardzo bogatej biografii artystycznej. Spotkanie z artystą odbędzie się w MDK "Pszczółka" - wstęp wolny.

 

http://www.cichonski.art.pl/

Więcej :

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150325/INOWROCLAW01/150329549

Turnau już nie zaśpiewa ?

Kilka lat z rzędu znany artysta Grzegorz Turnau każdej ostatniej soboty lipca gościł w Inowrocławiu z koncertem. Koncert miał miejsce około rocznicy  urodzin piosenkarza, który związany jest z naszym miastem przez dziadków, u których spędzał swoje beztroskie dziecięce lata.  Nie występował sam. Wspólnie z nim śpiewali zaproszeni przez niego przyjaciele. Mogliśmy zatem podziwiać talent licznych artystów tego formatu co Justyna Steczkowska, Wojciech Malajkat, A.M.Jopek, Aga Zaryan, A.Andrus, Maciej Stuhr, Z. Zamachowski, Janusz Radek, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska, Olga Bończyk, Jacek Wójcicki, Zbigniew Wodecki, Stanisław Sojka, Czesław Mozil, Gaba Kulka, zespół Zakopower z Sebastanem Bułecką. Koncert ów nosił nazwę Noc Solannowa i chyba inowrocławianie mieli już przesyt Turnaua. Naczelniczka Wydziału Kultury chce wypracować nową formułę spotkań z tym artystą. Mówi też, że ratusz chce aby Turnau co jakiś czas pojawiał się w naszym mieście.

Więcej pod linkiem:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150325/INOWROCLAW01/150329546

Limeryk o pani z Inowrocławia :)

Oto limeryk o pani z Inowrocławia napisany przez Elę ( jej blog mam w zakładkach ),  której bardzo dziękuję :).

Przed randką

Pani z Inowrocławia

na randkę się umawia.

Usta maluje,

nos pudruje,

chirurg jej biust poprawia. 

18:51, solankino , Wiosna
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 marca 2015
Greta już po przeszczepie

Labradorowi - przewodnikowi pani Katarzyny wszczepiono w piątek komórki macierzyste pobrane od suczki z Warszawy. Czy przeszczep pomoże pieskowi poruszać się bez bólu ? 

Więcej i zdjęcia pod linkiem:

 

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150320/INOWROCLAW01/150329918

niedziela, 22 marca 2015
Gdzie na jarmark ?

Zbliża się Wielkanoc i tradycyjnie już miasta organizują jarmarki, na których możemy zaopatrzyć się w ozdoby i różne przysmaki wielkanocne. Gdzie możemy je nabyć ?  

Gniewkowo -  29 marca 

Przysiek -  28 marca 2015 roku w godz. 10–15

Toruń -  od  27 marca do 4 kwietnia  Rynek Staromiejski

Toruń - Muzeum Etnograficzne - dziś 22 marca możemy już kupić palmy, pisanki, regionalne hafty, zabawki drewniane i szmaciane, ceramikę, miody, wypieki itp.  Bilety: 5 zł, ulgowy 3 zł, rodzinny 10 zł


sobota, 21 marca 2015
„Benedykta Bożą mocą, dzionek już się równa z nocą”

Tak, na przełomie 20 / 21 marca mamy równonoc wiosenną. Od jutra już nasza półkula będzie oświetlana mocniej. Dziś mamy początek kalendarzowej wiosny. Pogoda dopisuje, co sprzyja wyjściu z domu i na łonie natury powitaniu tej pięknej pory roku.

Dzięki uprzejmości elki2g, która jest autorką wielu ciekawych limeryków na swoim blogu   http://ellimeryk.blox.pl/html    zamieszczam niżej limeryk o wiośnie ( autorstwa Eli ).

"Starsza Pani spod Białowieży

wciąż chodzi w zimowej odzieży

Już zima odeszła 

i wiosna nadeszła,

a jej się zdaje, że śnieg leży".

Na zdjęciu dzisiejszy wschód słońca.


13:03, solankino , Wiosna
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 122