Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
niedziela, 21 sierpnia 2016
Blues Ino Festiwal

Wspaniałą ucztę mieli fani bluesa w niedzielny wieczór w Inowrocławiu. Na scenie muszli koncertowej bawiliśmy się wspólnie z Szulerami ( ja nie zdążyłam na ich występ ), po nich wystąpił zespół w składzie Sebastian Riedel, Michał Kielak i Kuba Andrzejewski. Wspaniały koncert, Sebastian Riedel zaśpiewał nie tylko swoje utwory, ale również swojego ojca Ryśka. Pięknie zaśpiewał młody Kuba Andrzejewski. Znakomita gra na na harmonijce ustnej Michała Kielaka.  Gwiazdą wieczoru był kwartet muzyczny Boogie Boys wykonujący muzykę z domieszką czarnego bluesa i rock and rolla.  Profesjonalizm, tempo, wspólna zabawa. Na koniec wszyscy muzycy zagrali razem. To był piękny, radosny wieczór. Czekamy na V Blues Ino Festiwal :)

 

 

 

 

 

sobota, 13 sierpnia 2016
Spotkanie z serialową Honoratką, miłością Gustlika

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z aktorką Barbarą Krafftówną, które odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Wcześniej, o godz. 16.00  w Parku Solankowym aktorka posadzi drzewko w Alei Dębowej.  

Spotkanie poprowadzi współautor książki "Krafftówna w krainie czarów" Remigiusz Grzela. Wejściówki zapewniające miejsce siedzące można odbierać w czytelni biblioteki.

Barbara Krafftówna w tym roku skończy 88 lat. W czasie  70. lat pracy aktorskiej grała w licznych sztukach teatralnych, filmach, serialach oraz w kabaretach. Za swoją pracę została nagrodzona wieloma odznaczeniami, nagrodami i wyróżnieniami. 

Jej życie osobiste nie było wesołe. Przeżyła śmierć męża, z którym miała syna, później zmarł jej drugi mąż, a w 2009 roku zmarł jej jedyny syn. 

piątek, 12 sierpnia 2016
Bociany ukochały to miejsce :)

Wieczór, godzina 20.30 ulica Bagienna. Na terenie między ulicami Bagienną i Popowicką rysuje się nietypowy widok. Na tle zachodzącego słońca, na sterczących lampach oświetlających teren oczyszczalni oraz torowiska, zobaczymy sylwetki długonogich ptaków. Byłam tu kilka razy i już wiem, że to ulubione miejsce na nocny odpoczynek i sen tych białych ptaków charakterystycznych ( jeszcze ) dla polskiego krajobrazu. Jest ich tu kilkadziesiąt. 

 

 

 

 

Niżej na rozjaśnionym nieco zdjęciu widać kilka bocianów

 

Na zbliżeniu 

 

i nieco rozjaśnionym zdjęciu


wtorek, 09 sierpnia 2016
IV Blues Ino Festiwal - wstęp bezpłatny

W ramach festiwalu wystąpią:

Szulerzy,

Sebastian Riedel i Michał Kielak

oraz  Boogie Boys

20 sierpnia muszla koncertowa, początek o godzinie 17.00.

Wstęp bezpłatny.

środa, 03 sierpnia 2016
Muzyczne niedziele sierpnia

We wszystkie niedziele oraz 15 sierpnia koncerty odbywają się w muszli Parku Solankowego o godzinie 16.00 i są bezpłatne.

7 sierpnia 

Koncert „Chansond’amor”

Wystąpią: Marcin Naruszewicz(tenor), Inowrocławska Orkiestra Zdrojowa,Orlin Bebenow (dyrygent)

14 sierpnia

Koncert "Gdzie te słomiane kapelusze"

Wystąpią:Aleksandra Pliszka (sopran), Wiesław Raczkowski (tenor), Inowrocławska Orkiestra Zdrojowa, Orlin  Bebenow 

15 sierpnia

Koncert „Nasza PolskaPieśń…”,

Wystąpią: Inowrocławskie Towarzystwo Śpiewu „Halka”, OrkiestraDęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino”S.A., Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Bydgoszcz, dyrygują: OrlinBebenow, Edward Piórek i Waldemar Szafrański

21 sierpnia

Koncert „Och te seriale, seriale…”

Wystąpią: Bogumiła Czekaj (wokal), Eugeniusz Kalinowski(tenor), Inowrocławska Orkiestra Zdrojowa, Orlin Bebenow 

28 sierpnia 

Koncert „Pieśni neapolitańskie”

Wystąpią: Sławomir Naborczyk (tenor), Paweł Krasulak (tenor),Inowrocławska Orkiestra Zdrojowa, Orlin Bebenow

 

Źródło:Nasze Miasto Inowrocław


W każdym koncercie orkiestrą dyrygować będzie dr Orlin Bebenow urodzony w Bułgarii, mieszkający w Polsce od 1988 roku, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, instrumentalista grający na flecie, gitarze, bałałajce, cymbałach, śpiewak, aranżer, dyrygent oraz kompozytor. Jest prezesem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy. Organizuje liczne festiwale, konkursy i widowiska muzyczne na terenie Kujaw i Pomorza. Od wielu lat związany jest z Operą Novą w Bydgoszczy.  Skomponował marsz „Szlakiem Brdy”, który został nagrany na płycie CD, wydany materiał nutowy przez MON i włączony do stałego repertuaru wszystkich wojskowych orkiestr w Polsce. Za ten marsz w 2008 roku został wyróżniony. W roku 2014 roku otrzymał stopień doktora sztuki muzycznej w dziedzinie: dyrygentura. 

czwartek, 28 lipca 2016
Przedpremierowy pokaz filmu "Zjednoczone Stany Miłości" w reżyserii Tomasz Wasilewskiego

Przedpremierowy pokaz filmu odbył się 27 lipca w Teatrze Miejskim. Pokaz filmu poprzedziło 40. minutowe spotkanie z reżyserem Tomaszem Wasilewskim  i aktorami grającymi w tym filmie: Magdaleną Cielecką, Dorotą Kolak, Martą Nieradkiewicz,  Łukaszem Simlatem. Spotkanie poprowadził znany krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.To dramat pokazujący pragnienia kobiet na początku lat 90. Niektóre obrazy, miejsca, pochodzą z tego miasta. Rzeczywistość przedstawiona w filmie jest prawdziwa, taką pamięta młody reżyser. Inowrocław był inspiracją do powstania tego filmu.  Film ma już zapewnioną dystrybucję  w 30. krajach świata i jak powiedział Łukasz Maciejewski jest jednym z najbardziej utytułowanych międzynarodowo filmów polskich z ostatnich lat. 

Pochodzący z Inowrocławia Tomasz Wasilewski otrzymał na BERLINALE  Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz właśnie do tego filmu. Od 29 lipca film zostanie wyświetlany w polskich kinach. Niżej pod linkami rozmowa z reżyserem oraz relacja radia PiK.

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.radiopik.pl/6,46018,premiera-zjednoczonych-stanow-milosci-w-inowrocl

 

http://wyborcza.pl/7,101707,20457219,tomasz-wasilewski-o-filmie-bdquo-stany-zjednoczone-milosci-rdquo.html?disableRedirects=true

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 145