Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
wtorek, 21 kwietnia 2015
Dziś prezydent Komorowski zawita do

naszego miasta. Uda się do Jacewa gdzie powstanie jeden z węzłów drogowych wschodniej obwodnicy Inowrocławia. Na razie przygotowano teren pod inwestycję tzn wycięto drzewa i krzewy. Latem rozpocznie się budowa dróg dojazdowych i technologicznych. Obwodnica o długości 19 km ma być gotowa do końca 2017 roku.

Zdjęcie z wizyty polityków w Inowrocławiu w roku 2010.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015
III Niebieski Bieg Świadomości

już 25 kwietnia. Start sprzed Galerii Solnej o godzinie 11.00. Organizatorzy proszą o zapisywanie się już teraz aby przed dniem biegu lista uczestników była zamknięta.  Biuro zawodów  będzie otwarte od 9.00 do 10.30.  Od 10.30 - muzyczny koncert gości. Finał imprezy planowany jest na godzinę ok. 12.30 na Stadionie Miejskim.  5 - kilometrowa trasa biegu będzie miała finał na Stadionie Miejskim. Celem biegu jest m.in. promowanie wiedzy o autyzmie. Organizatorami wydarzenia są:

Centrum Terapii i Rozwoju „Aspiro” w Inowrocławiu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu.

Galeria Solna.

Urząd Miasta Inowrocławia.

Kujawskie Centrum Kultury.

Zespół Szkół Katolickich w Inowrocławiu.

III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Młodzieżowa Rada Miasta.

Przedszkole "Piastuś".

Szczegóły pod linkiem:

http://www.aspiro.edu.pl/akcje.4.iii_niebieski_bieg_swiadomosci.html

Zdjęcie z ubiegłorocznego biegu:


W niedzielę pokażą co potrafią

Mowa o psich pięknościach, które pojawią się 19 kwietnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Orłowskiej. Na XXX Krajową  Wystawę Psów Rasowych wstęp płatny: normalny 10,00 zł a ulgowy 5,00 zł. Na wystawie zobaczymy pieski z kraju i z zagranicy, będą szczenięta i weterani. Podziwiać będzie można piękności International Champion. 


11:24, solankino , Wystawy
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 12 kwietnia 2015
Italia operowa

Dziś o godzinie 19.00  w Pijalni Wód Mineralnych i Palmiarni przy ul. Rąbińskiej 1 (Park Zdrojowy) będzie można posłuchać włoskiego koncertu w wykonaniu studentek i absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Bilety w cenie 15.00 zł do nabycia w Pijalni Wód.

Bileciki do kontroli

Od kilku dni kontrolą w miejskich autobusach w kwestii posiadania ważnego biletu na przejazd zajmuje się inna firma. Firmą, która wygrała przetarg jest "Lex Expensis". Swoją siedzibę ma przy ulicy Laubitza 6. Interesanci przyjmowani są tylko w poniedziałki i wtorki w godzinach od 9.00 do 16.00. Odwołania i reklamacje w sprawach spornych można kierować też na adres MPK: 

lexexpensis@mpk.inowroclaw.pl

Nowa kontrolująca firma nie będzie brała żadnego wynagrodzenia. Utrzyma się sama. Kontroli zatem będzie o wiele więcej.

14:18, solankino , Różne
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 marca 2015
Leszek Cichoński przyjeżdża

w piątek do Inowrocławia. Od godziny 17.00  poprowadzi warsztaty, a później od 18.00 wystąpi z recitalem. 

Leszek Cichoński to legenda polskiej gitarystyki, twórca bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa  , który odbywa się każdego roku na Rynku we Wrocławiu. L.Cichoński to człowiek o bardzo bogatej biografii artystycznej. Spotkanie z artystą odbędzie się w MDK "Pszczółka" - wstęp wolny.

 

http://www.cichonski.art.pl/

Więcej :

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150325/INOWROCLAW01/150329549

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 122