Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
wtorek, 24 listopada 2015
Spotkanie z reportażystą

publicystą, pisarzem, dziennikarzem Wojciechem Jagielskim, który wiele czasu spędził w rejonach objętych zbrojnymi konfliktami: Afganistan, Gruzja, Czeczenia. Przez 21 lat był publicystą Gazety Wyborczej. Współpracuje z PAP, BBC, "Le Monde". Napisał m.in. "Modlitwę o deszcz", " Nocni wędrowcy", "Wszystkie wojny Lary". Wśród licznych nagród i wyróżnień jakie otrzymał znajduje się nagroda im.ks. Józefa Tischnera, nagroda Bursztynowego Motyla im. A. Fiedlera. Jest uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Odznaką Honorową "Bene Merito". Otrzymał nagrodę specjalną Grand Press 15 - lecia.

Na spotkanie z Wojciechem Jagielskim, które odbędzie się 26 listopada w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00 zaprasza Miejska Biblioteka.

czwartek, 19 listopada 2015
Budowa obwodnicy

Latkowo 19.11.2015

 

 

Markowice 15.09.2015.


wtorek, 10 listopada 2015
Święto Niepodległości z gęsiną w tle

Jutro, jak każdego roku o godzinie 10.30 w kościele ZNMP odprawiona zostanie msza, po której pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Orłowskiej odbędzie patriotyczna manifestacja. 

Po południu natomiast w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się rodzinny festyn. Będą zabawy dla dzieci, degustacje gęsiny oraz rogali kujawskich, koncerty, pokazy itp. Wstęp bezpłatny.

Pamiętajmy o wywieszeniu narodowej flagi.


środa, 04 listopada 2015
Kolory jesieni

Przeważają żółcie i brązy o różnym nasileniu. Brak mi trochę czerwieni :(

 

 

 

08:40, solankino , Jesień
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 02 listopada 2015
Barbara Bursztynowicz i "Jak w życiu"

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z aktorką Barbarą Bursztynowicz. Aktorka wystąpi z programem artystycznym. Jej przyjazd do Inowrocławia wiąże się również z promocją książki pt." Jak w życiu". Spotkanie odbędzie się 9 listopada o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym.

1 listopada

 

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 134