Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
niedziela, 21 grudnia 2014
Szopka Kujawska

Jutro o godzinie 16.00 na Rynku nastąpi inauguracja Kujawskiej Szopki. Przy wspólnym stole będzie można skosztować potraw wigilijnych. Pojawią się Mikołaje z Rider's Club a inni przyjadą pojazdami z epoki PRL. Imprezę uświetnią występy artystyczne z KCK. 

Szopka ze zwierzętami otwarta będzie każdego dnia od 23 grudnia 2014 roku do 28 grudnia 2014 roku od godz. 10.00 do godz. 18.00. W Wigilię natomiast dodatkowo w godz. od 22.00 do 2.00 w nocy.

Świąteczny Kiermasz

Na Rynku w godzinach od 10.00 do 15.00 można było zaopatrzyć się w przeróżne artykuły nie tylko związane ze świętami. Było kilka stoisk z wędlinami, kiełbaskami z małych masarni, państwo spod Lipna miało na swoim stoisku nawet kozie wyroby: pieczeń i polędwicę. Swoje wyroby przywieźli wytwórcy znani już nam z Jarmarku Kujawskiego. Zakupić można było wina i nalewki, miody, słodycze, pierniki, wyroby rękodzielnicze, rzeźby, pieczywo, zabawki itp.

 

sobota, 20 grudnia 2014
Na basenie " Wodny Park"

"Wodny   park" jest nowoczesnym, funkcjonalnym i pierwszym tego typu obiektem w   naszym mieście. W basenie jest profesjonalna, podświetlana  sześciotorowa  niecka sportowa o wymiarach 25 m x 12,5 m, niecka  rekreacyjna o  głębokości od 30 do 50 cm dla dzieci z małą zjeżdżalnią i  torami do  nauki  pływania. Są tam także różne atrakcje dla  mieszkańców, tj. m.in.  sztuczna rzeka, kaskada do masażu karku, gejzer  powietrzny, dwa jacuzzi z  oświetleniem podwodnym oraz zjeżdżalnia o  długości 82 m. Do dyspozycji  jest tam także sala sportowa, siłownia,  solarium, sauna,  kawiarenka."

Info ze strony OSiR.  

 

 

 

sobota, 13 grudnia 2014
Świąteczna iluminacja

Oto fragmencik świątecznej iluminacji zdobiącej miasto.

Wieża ratuszowa

Wieża ciśnień w blasku świateł

Wejście do parku

 

 

 

poniedziałek, 08 grudnia 2014
To ma być wieczór wesoły i przyjemny

Oczywiście dla tych, którzy pójdą na spotkanie ze znanym z licznych ról filmowych aktorem Sławomirem Hollandem. Aktor wystąpi z programem satyryczno - literackim pt." Nic nowego pod słońcem" już jutro 9 grudnia o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym, na które zaprasza Miejska Biblioteka.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 141