Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
piątek, 20 lutego 2015
"Pies czyli Kot"

to tytuł książki wydanej w 2014 roku przez Stanisława Tyma zawierającej wybrane felietony i rysunki. Na spotkanie z jej autorem zaprasza 5  marca Biblioteka Miejska. Spotkanie z tym znanym felietonistą, aktorem, reżyserem i satyrykiem odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00. Wejściówki można odbierać w bibliotece na tydzień przed spotkaniem.

czwartek, 12 lutego 2015
Dziś tłusty czwartek

Życzę wszystkim zaglądającym tu, smacznego pączka :) Pamiętajcie, że jeden pączek to 400 kalorii  :)


09:55, solankino , Różne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 lutego 2015
Joanna Bator na spotkaniu w Inowrocławiu

5 lutego laureatka Nagrody Literackiej Nike Joanna Bator spotkała się z miłośnikami swojej twórczości. Spotkanie odbyło się w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej. Nagrodę Nike pisarka otrzymała za książkę "Ciemno, prawie noc", której ekranizacji podjął się Borys Lankosz. Już w lutym reżyser wspólnie z autorką książki odwiedzą Wałbrzych i  zobaczą miejsca opisane w książce. Wczorajsze spotkanie odbyło się w związku z promocją nowej książki Joanny Bator : "Wyspa Łza". Pisarka wspólnie z fotografem Adamem Golcem wyrusza do Sri Lanki, śladem  zaginionej 25 lat temu Amerykanki . Joanna Bator opowiadała nie tylko o nowej powieści, a spotkanie jak zwykle znakomicie poprowadził Bartosz Wiśniewski z Biblioteki Miejskiej. 

 

 

 


wtorek, 27 stycznia 2015
Józef Wróblewski - malarz

Spacerując parkowymi alejkami pstrykałam zdjęcia. Tym moim pstrykaniem zainteresował się wracający z Palmiarni kuracjusz. Kontaktowy, starszy pan - jak się okazało w dalszej z nim rozmowie - to malarz z Raciąża przebywający na kuracji w sanatorium: "Przy Tężni". Pan Józef Wróblewski ( rocznik 1933 ) talent i pasję do malowania odziedziczył po swoim ojcu Franciszku. Kiedy jeszcze pracował zawodowo łączył pracę z artystyczną pasją. Po przejściu na emeryturę całkowicie poświęcił się malowaniu. Jeździ na plenery w Polsce i za granicę, swoje obrazy reprezentuje na licznych wystawach. Ma ich za sobą już ponad 80. Uprawia malarstwo olejne, akwarele i fotografię. Na obrazach często przedstawia krajobrazy ziemi tucholskiej i chojnickiej, wieś kaszubską, kapliczki, polne drogi. Prace pana Wróblewskiego znajdują się w muzeach, u prywatnych osób, w domach kultury i w wielu instytucjach. Przyjeżdżając do sanatorium zabrał ze sobą kilka, z których w holu urządzono wystawę. Poszłam  ją obejrzeć.

 

Pan J. Wróblewski i jego obrazy

 

 

 

 

 

Sypnęło śniegiem

Dzisiejsza bezwietrzna pogoda i świeża pokrywa śnieżna zachęciła mnie do spaceru.  W parku spotkałam sanatoryjnych spacerowiczów, rodziców z małymi dziećmi lepiących bałwanka, grupki młodzieży, ekipy usuwające z chodników śnieg. 

Puszysty śnieg otulił parkowe ławki

 

Dwa ładnie zapakowane prezenty na białym tle

 

Generał ja zawsze niewzruszony ;)

 

Zakład przyrodoleczniczy w białej otulinie

 

 

 

 

 

19:39, solankino , Zima
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 stycznia 2015
"Ciemno, prawie noc" i nie tylko

 Biblioteka Miejska zaprasza miłośników pióra Joanny Bator na spotkanie autorskie, które odbędzie się dnia 5 lutego o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym.  Urodzona w Wałbrzychu pisarka, za powieść "Ciemno, prawie noc" otrzymała w 2013 roku Nagrodę Literacką Nike. Dwie jej powieści "Piaskowa Góra" i" Chmurdalia "nominowane były do Nagrody Literackiej Nike. Przyjazd Joanny Bator do Inowrocławia wiąże się z promocją książki "Wyspa łza".

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 120