Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
piątek, 27 maja 2016
Święto 56. Bazy Lotniczej

21 maja na lotnisku w Latkowie miał miejsce IV Piknik Śmigłowcowy. Można było zwiedzać kompleks w Latkowie, brać udział w pokazach sprzętu, podziwiać pokazy dynamiczne w powietrzu, oglądać występy artystyczne. Niżej kilka zdjęć z tej imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 20 maja 2016
Przed koncertem, spotkanie

Dziś o godzinie 17.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym będzie możliwość spotkania się z Markiem Piekarczykiem, który godzinę później wystąpi w Teatrze Miejskim. 


Wiosennie w parku

 

 

 

 

Ptaszek spragniony wody

 

12:01, solankino , Wiosna
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 maja 2016
Fotorelacja z wystawy motyli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obejrzałam tą niedużą wystawę i żal mi tych motyli :( I tych żywych, które mają ograniczony ruch i eksponatów w gablotach też.

17:14, solankino , Wystawy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 maja 2016
Polish Szekspir Company i dwugodzinna zabawa

Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Grupa Polish Szekspir Company zagościła w naszym mieście. Nie było poważnie ani nudno ! Bawiła się cała publiczność zgromadzona w teatrze. Zobaczyliśmy świetne parodie Juliusza Cezara, Otella, Makbeta czy na samym końcu Hamleta. Już na początku kiedy aktorzy czytają wydrukowany z wikipedii życiorys Szekspira, który miesza się z życiorysami innych znanych osób, sala reaguje salwami śmiechu. Już wiemy, że będzie wesoło.  Do zagrania Hamleta i Ofelii aktorzy wybierają osoby z sali. W tym dziele czynny udział bierze cała sala. Publiczność podzielona na trzy grupy skanduje przydzielone im zdania. Np. grupa A: "Ofelio idź do klasztoru", itd. 

 

 

 

 

 

 

niedziela, 08 maja 2016
Wszystkie dzieła Szekspira

to tytuł kabaretowego spektaklu w wykonaniu warszawskich aktorów  ( Jarosław Domin, Dariusz Sikorski, Łukasz Matecki ), na który zaprasza Miejska Biblioteka i Kujawskie Centrum Kultury. Przedstawienie odbędzie się w środę 11 maja w Teatrze Miejskim. Wejściówki można odbierać w bibliotece.

Rok 2016 jest rokiem Szekspira. W tym roku minęło 400 lat od śmierci tego najwybitniejszego angielskiego dramaturga. Na całym świecie sięga się  po jego dzieła. My możemy pocieszyć się namiastką tego, co w wielu teatrach dziać się będzie. "Wszystkie dzieła Szekspira" jest żartobliwą prezentacją dramatów Szekspira. Zobaczymy m.in. hop-hopowego “Otella”, “Makbeta” po góralsku, czy Romea i Julię” granych przez samych mężczyzn. 

"Być albo nie być" 


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 142