Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
piątek, 19 września 2014
"Miasto 44" - od dziś

Od dziś możemy wybrać się do kina na film pt. "Miasto 44". To dwugodzinny dramat wojenny w reżyserii  Jana Komasy. Scenariusz napisał sam reżyser. Film jest opowieścią o młodych Polakach, którym przyszło żyć w tych dramatycznych czasach. Mimo to są pełni życia, namiętności, niecierpliwości. Jest to film o miłości, młodości i walce. Film powstawał przez okres 8 lat. Wiele instytucji zaangażowało się finansowo w jego produkcję. Zebrano prawie 25 milionów złotych. Sama scenografia kosztowała 4 miliony. Film powstał pod honorowym patronatem prezydenta  Bronisława Komorowskiego. 

W filmie zagrają m.in. Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz, Anna Próchniak, Maurycy Popiel, Antoni Królikowski, Grzegorz Daukszewicz, Michał Żurawski, Michał Mikołajczak, Krzysztof Stelmaszyk, Monika Kwiatkowska, Jan Kowalewski.

W kinomaxie13.30, 16.00, 18.30, 21.00. 

Rozdali tonę jabłek

W Gazecie Pomorskiej czytam,że inowrocławska firma" Inofama" zakupiła od sadownika  tonę jabłek, które rozdała pracownikom. Każdy z nich otrzymał 3 kg tych pysznych owoców. Na ten pomysł wpadki związkowcy " Solidarności", " Metalowców", oraz zarząd zakładu.

Może inne zakłady pracy naszego terenu wezmą przykład z "Inofamy" ?  Tu nie chodzi o Putina, ale o naszych sadowników. Poza tym jabłka to bardzo dobre i zdrowe owoce i dobrze jest gdy je jemy. Ja nie wyobrażam sobie dnia bez tych owoców. Zjadam minimum 2 jabłka dziennie.  Teraz są to jabłka odmiany Celeste. Smacznego !

Szkoda, że na targowisku miejskim tak mało stoisk z jabłkami. Dlaczego ? 


piątek, 12 września 2014
Indyjski Festiwal Smaku

20 września w Parku Solankowym odbędzie się Indyjski Festiwal Smaku, który poprowadzi znany prezenter pogody, dziennikarz, miłośnik Indii Jarosław Kret. Będzie pokaz tańca indyjskiego, technik jogi, strojów indyjskich. Można będzie spróbować indyjskich specjałów tylko za  5 zł. Gwiazdą wieczoru będzie znany z programu" Jaka to melodia" Michał Rudaś. Zobaczymy też wystawę fotografii podróżnika Adama Głaczyńskiego. Wieczór zakończą fajerwerki w orientalnym klimacie i pokaz filmu: " Slumdog. Milioner z ulicy". Początek imprezy od godziny 17.00.

Spotkanie z J. Hugo-Baderem

Wczoraj w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie ze znanym podróżnikiem, dziennikarzem, reportażystą Jackiem Hugo - Baderem. Oczywiście salonik wypełniony był do ostatniego miejsca przez miłośników jego książek i reportaży, których nie trzeba było zachęcać do zadawania gościowi pytań.  Pan Bader jednak nie czekał na pytania i przez długi czas opowiadał o specyficznej pracy reportażysty, o swoich wyprawach do Rosji i o ostatniej wyprawie z ekipą poszukującą  zaginionych w 2013 roku himalaistów. Jest jednym z czterech członków wyprawy, która wyrusza na Broad Peak po ciała zaginionych zimą himalaistów.  Z tej wyprawy napisał książkę pt. " Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak". Ten wybitny reportażysta szczególnie ukochał Rosję gdzie w sumie spędził prawie 4 lata. Szczególnie interesował się Syberią, miejscem kojarzonym przede wszystkim z zesłańcami, łagrami. Mówi, że dobry reportażysta żeby móc napisać dobry reportaż, musi zebrać materiał tam na miejscu, musi tam być. Był więc w Kołymie, o której napisał "Dzienniki kołymskie". Po spotkaniu trwającym 2 godziny uczestnicy spotkania ustawili się w długiej kolejce po wpisy do książek.


wtorek, 26 sierpnia 2014
Teatr Letni

To tu, w  wyremontowanym Teatrze Letnim już w sobotę 30 sierpnia wielka muzyczna impreza - Ino Rock - Festival. Początek o godzinie 16.30. Impreza biletowana. 
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 135