Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
sobota, 22 sierpnia 2015
Przerwa w dostawie wody

W dniach  od 25 sierpnia od godziny 22.00 do 27 sierpnia do godziny 8.00 nastąpi przerwa w dostawie wody magistralą wodociągową z Torunia. W tym czasie może być całkowity brak wody lub spadek ciśnienia i pogorszenie jakości. Sytuacja spowodowana jest budową obwodnicy Inowrocławia.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zwraca się z apelem do wszystkich odbiorców o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody.

Źródło: Strona UM.

środa, 12 sierpnia 2015
Nocna Zmiana Bluesa, Szulerzy i inni zagrają

Już za 10 dni III Blues Ino Festiwal. W muszli koncertowej zagrają:

KŁUSEM Z BLUSEM - rzeszowski zespół obecny na scenie muzycznej od kilkunastu lat. Wykonuje szeroko rozumianą muzykę bluesową. Brzmienie zespołu oparte jest na klasycznym instrumentarium: gitara solowa, harmonijka ustna, bas i perkusja. Kompozycje odwołują się do kalifornijskiej odmiany bluesa.

Zobaczymy i usłyszymy też legendę tego gatunku muzycznego NOCNĄ ZMIANĘ BLUESA ze Sławkiem Wierzcholskim 

DEMOBIL BLUES - ciechanowski zespół grający od ponad 20 lat

SZULERZY- "Zespół założony w 2001 roku w Inowrocławiu przez znanych i doświadczonych muzyków, którzy z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Ten koktajl muzyczny nazwali blues’n’roll i wykonują go jako jedyni w Polsce. To muzyka pełna pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu. Jej uzupełnieniem są polskie teksty śpiewane przez urokliwą wokalistkę oraz oryginalny wizerunek sceniczny. Aktualnie grupa promuje najnowszy, szósty album o tytule "Życie zaczyna się w piątek.

Skład zespołu: Natalia Abłamowicz - śpiew

Marcin Szulkowski - gitara

Dominik Abłamowicz - harmonijka, śpiew

Marek Wikarski - gitara basowa, kontrabas

Miłosz Szulkowski - perkusja" 

 (info ze strony zespołu)

Prezydent miasta i KCK zaprasza na festiwal 22 sierpnia o godzinie 16.30. Wstęp wolny.

Szulerzy ( Natalia i Marcin ) dzień wcześniej, bo 21 sierpnia w autobusie linii 27 będą  przez godzinę ( 15.00-16.00 ) uprzyjemniać czas podróżującym.

sobota, 01 sierpnia 2015
Dziś "Skrzypek na dachu"

Gala Operowo-Operetkowa będzie trwała dwa dni. Dziś w Teatrze Letnim w Inowrocławiu można będzie obejrzeć znakomity musical w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Łodzi " Skrzypek na dachu". 

Jutrzejszy koncert będzie miał tytuł " Wielka gala opery i operetki". 

Obydwa artystyczne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

sobota, 25 lipca 2015
Z Inowrocławia do Gdyni i do Zakopanego

NKA w okresie wakacji wprowadziła kurs z Gdyni do Zakopanego i odwrotnie. 

Rozkład jazdy linii: Zakopane D.A. - Gdynia D.A.przez: Zakopane, Nowy Targ, Chabówka - wiadukt, Myślenice, Kraków,Katowice, Siewierz, Częstochowa,Wieluń D.A., Złoczew, Sieradz D.A., Turek D.A., Konin D.A., Ślesin ul. Kleczewska, Sompolno ul. 11 listopada, Piotrków Kujawski ul. Rynek 6, Radziejów ul. Objezdna , Kruszwica Rynek, Inowrocław Mątwy Pętla Autobusowa, Inowrocław ul. Niepodległości/Wojska Polskiego, Inowrocław ul. Laubitza / Staszica, Gniewkowo ul. Piasta, Toruń PKS, Gdańsk D.A. Gdynia D.A.

 

Info ze strony: NKA.

13:28, solankino , Różne
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 lipca 2015
"Lato z Radiem" w Inowrocławiu

Już jutro ( 25 lipca ) od godziny 16.00 na placu obok kina wystąpią Perfect, Papa D. i Rafał Brzozowski. Roman Czejarek i Karolina Rożej poprowadzą studio plenerowe "Lata z Radiem" . Wystąpi również iluzjonista Maciej Pol.

Imprezy towarzyszące to: strefa EuroLato i mnóstwo konkursów i zabaw z nagrodami oraz

akcja "Pora na pomidora czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców". Na stoisku już od godziny 15.00 będzie można degustować polskie warzywa i owoce. 

Oj, będzie się działo !

Wstęp na imprezy wolny. 

Trwają przygotowania do imprezy.

Zdjęcia wyk. 25 lipca o godz. 12.00

 

 


czwartek, 23 lipca 2015
Vadim Brodski zagra w Inowrocławiu

Dziś o godzinie 19.00 w ramach "Czwartkowych wieczorów muzycznych" w Zakładzie Przyrodoleczniczym wystąpi znakomity wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski. Dzisiejszy koncert ma nazwę " Cygańskie skrzypce".Wstęp wolny. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 130