Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
sobota, 25 lutego 2017
Kilka chwil w palmiarni

 

Bananowiec zaowocował

 

 

Strelicja

 

Grudniki 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 13 lutego 2017
"Czas nas uczy pogody” i Grażyna Łobaszewska

"Czas nas uczy pogody" , "Gdybyś" , a  przede wszystkim piosenki z ostatniej płyty "Sklejam Się" posłuchamy w czasie koncertu.  Występ artystki związany jest z premierą nowej płyty, a Inowrocław wpisany w trasę koncertową.  W wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej usłyszymy również piosenki Czesława Niemena. Wokalistka wystąpi  wraz z zespołem "AJAGORE"  4 marca o godzinie 18.00 w Teatrze Miejskim.

Bilety można nabyć w Kujawskim Centrum Kultury oraz w sklepie "Forte".

piątek, 10 lutego 2017
Nowy budynek przy ulicy Wojska Polskiego 2.

 Pięknie się prezentuje na zewnątrz.  Budynek otrzymał  w 2016 roku przyznaną przez kapitułę konkursową ( powołaną przez Prezydenta Miasta )   nagrodę  Mister Budownictwa w kategorii przebudowy i modernizacjiWewnątrz przestrzennie, czysto ale cicho. Na piętrze działa klub fitness. Na parterze miał  się znaleźć market spożywczy. Na razie działa kiosk i punkt płatności za prąd, gaz i inne należności. KSM chce wynająć lokale  w tym pawilonie. Przed budynkiem znajduje się duży parking.

wtorek, 07 lutego 2017
Inowrocławska Grupa Miejska działa

W naszym mieście są miejsca, w których często dochodzi do kolizji drogowych. Takim miejscem jest skrzyżowanie ulicy Pileckiego i Orłowskiej.  Czyżby kierowcy jechali na pamięć, przyzwyczajeni do czasów kiedy jeszcze nie było ulicy Pileckiego? Odpowiednie znaki informują kto ma pierwszeństwo, a kto musi ustąpić. 

Drugim trudnym dla kierowców jest skrzyżowanie ulic: Niepodległości, Wojska Polskiego, Prymasa Józefa Glempa. Niby wszystko jasne, znaki informują, ostrzegają, a mimo to nie wiadomo z jakich powodów dochodzi do kolizji. Czy kierowcy jadą na chybił trafił, może się uda przejechać? Wymuszają pierwszeństwo ?   Po każdym wypadku trwa dyskusja: dlaczego, kto, z jaką rejestracją itp. Na tej wymianie zdań sprawa się kończyła.

Aż tu pewnego dnia w okolicy skrzyżowania pojawił się baner ze stwierdzeniem: TYM RAZEM BEZ WYPADKU ...... i dwoma pytaniami: CZEKAMY NA TRUPA? CZY DZIAŁAMY?  

Banerem, a właściwie napisem na nim zainteresowały się nie tylko media lokalne, ale również telewizja. O sprawie zaczęto mówić szerzej i myślę, że  władza lokalna poważnie zajmie się sprawą newralgicznego skrzyżowania. Jakie będą efekty zobaczymy.

Dzięki Inowrocławskiej Grupie Miejskiej może coś się zmieni ? Na razie odbędą się spotkania, konsultacje społeczne, na które IGM chce zaprosić władze i policję. Powodzenia.

czwartek, 02 lutego 2017
Przez te oczy, te oczy zielone oszalałem.........

19 marca będziemy mogli posłuchać na żywo przebojów disco polo Zenka Martyniuka. O godzinie 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej wystąpi wraz z zespołem Akcent.

Bilety ( nienumerowane ) w cenie 50 zł. można nabyć w serwisach internetowych m.in. biletyna.pl kupbilecik.pl lub też w muzycznym sklepie "Forte", hali sportowej.

środa, 01 lutego 2017
Imprezy i wydarzenia kulturalne w lutym

2 lutego godzina 18.00, Salonik Literacko-Artystyczny. Wystawa " Jadą wozy kolorowe...." dotycząca historii i tradycji romskiej. Wystawa będzie również dotyczyła romskiej poetki Bronisławy Wajs, która ostatnie lata spędziła w naszym mieście.

11 lutego godzina 19.00, koncert zespołu "IRA" , Hala Widowiskowo-Sportowa.

15 lutego godzina 19.00 koncert Damiana Holeckiego "W siódmym niebie", bilety 45 zł.

19 lutego godzina 19.00 Teatr Miejski  Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat" w wykonaniu solistów i zespołów ze Studia Piosenki KCK. Wstęp wolny.

20 lutego godzina 19.00 koncert Macieja Balcara "Znaki" Bilety 40.00 zł do nabycia w KCK.

24 lutego godzina 18.00, Salonik Literacko-Artystyczny, Monodram "Niecały metr opowieści z metra" w wykonaniu Szymona Grudnia, na podstawie  zbioru opowiadań Tomasza Wiśniewskiego "O pochodzeniu łajdaków". Po monodramie spotkanie z autorem. Wstęp wolny.

 

25 lutego godzina 20.00, Teatr Miejski, występ Kabaretu Młodych Panów w programie "Bogowie". 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 149