Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
czwartek, 18 czerwca 2015
Sprawa dla reportera w Inowrocławiu

Dziś o godzinie 21.25 w programie "Sprawa dla reportera" Elżbiety Jaworowicz będzie przedstawiony problem z uruchomieniem hotelu przez inowrocławskich  właścicieli kamienicy.

środa, 17 czerwca 2015
Pierwsza dama polskiego jazzu zaśpiewa

w drugim dniu 43. Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych, mianowicie 20 czerwca.  Koncert Ewy Bem rozpocznie się o godzinie 20.00 przy tężni. Wstęp  bezpłatny. Natomiast OFMOD rozpocznie się w piątek o godzinie 15.00 przemarszem orkiestr spod Teatru Miejskiego do muszli koncertowej. O godzinie 16.00 na scenie muszli nastąpią prezentacje estradowe orkiestr. W niedzielę o godzinie 11.00 galowy koncert w Parku Solankowym.

wtorek, 16 czerwca 2015
W zapachowych ogrodach

Zapachowe ogrody są częścią Solankowego Parku. W ich skład wchodzą kwiaty i zioła. Dziś pokażę jak wyglądają o tej porze roku kwiaty. 

Piwonie w pełnym rozkwicie.

 

 

 

Lilie w pąkach

 

Irysy już przekwitają

 

Część różana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 15 czerwca 2015
Kiedy mówi na scenie to patrzy w podłogę. Lubię go słuchać. Przyjedzie.....

Andrzeja Poniedzielskiego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Ten znany poeta, konferansjer, bard jest autorem bardzo wielu tekstów piosenek. Pisał teksty m.in. dla Edyty Geppert, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Anny Marii Jopek, Grzegorza Turnaua, dla swojej żony Elżbiety Adamiak. Pisze felietony, często występuje na scenie z Arturem Andrusem, wspólnie prowadzą wieczory kabaretowe w łódzkiej "Przechowalni". W 2009 roku otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2011 roku otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Bardzo się cieszę na spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim. Przyjedzie do Inowrocławia 22 czerwca aby spotkać się z czytelnikami Biblioteki Publicznej. Na spotkanie w Saloniku Literacko-Artystycznym o godzinie 18.00 wstęp za okazaniem wejściówki.


Zaśpiewa Jarek Wist

Już w czwartek 18 czerwca w Teatrze Miejskim  o godzinie 19.30 wystąpi artysta znany z interpretacji pięknych piosenek Franka Sinatry, które zostały umieszczone na pierwszej płycie Jarka Wista.

Druga płyta inowrocławskiego artysty zawiera piosenki we włoskich klimatach.  

Trzeci krążek pt. " Na swojej skórze" miał premierę 25 maja tego roku i "jest zapisem wrażeń i emocji bardziej intymnych, już nie tylko doświadczeń muzycznych" - pisze m.in. na swojej stronie artysta. W czasie tegorocznego koncertu usłyszymy piosenki z ostatniej płyty. Bilety na koncert Jarka Wista można nabywać w cenie 5 zł  w KCK przy ulicy Kilińskiego 16.

piątek, 12 czerwca 2015
Wioska ginących zawodów

Wczoraj pierwszego dnia Jarmarku Kujawskiego  do Parku Solankowego przywędrowali fachowcy, których już nie ma. Można było wziąć udział w licznych warsztatach m.in. w wyrobie czerpanego papieru, lepieniu garnków, wykonać powróz, utkać tkaninę, były też żarna do mielenia zbóż, można było zrobić świecę, był też kram zielarski, mincerski, szewski, olejarnia. Nie tylko dzieci patrzyły i brały czynny udział w warsztatach. Dla dzieci i starszych była to świetna zabawa połączona z nauką.

 

 

 

 

 

 

 

Tu palone są ziarna jęczmienia do wyrobu kawy zbożowej.

 

 

 

 

Zielarka


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 128