Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
czwartek, 19 stycznia 2017
WOŚP - 25 finał styczeń 2017

Inowrocławianie zebrali  111.054, 61 zł. 

To rekordowa kwota zbiórki w Inowrocławiu.

środa, 18 stycznia 2017
Zimowe impresje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 22 grudnia 2016
Świąteczne życzenia

Imieniny Miasta 2017

W ostatnim numerze Naszego Miasta przedstawiono program obchodów  Imienin Miasta w dniu 23 stycznia. Imieniny rozpoczną się o godzinie 17.00 w Instytucie Józefa Glempa, gdzie zostaną wygłoszone prelekcje:

- Marian Mikołajczak opowie o zamku królewskim w Inowrocławiu

- Przemysław Kurzyna przedstawi historię więziennictwa w Inowrocławiu

O godzinie 18.00 w teatrze wystąpi z koncertem Marek Piekarczyk z przyjaciółmi. Bezpłatne wejściówki na koncert można odbierać w KCK.

 Po koncercie w foyer teatru zostanie otwarta wystawa  fotografii "Od imienin do imienin". Uczestniczący w imieninach spróbują również imieninowego tortu.

Dlaczego miasto obchodzi imieniny właśnie w styczniu? 

To na pamiątkę pierwszej wzmianki o Inowrocławiu. 20 stycznia 1185 roku nazwa INOWROCŁAW występująca pod łacińską nazwą NOVUS WLADISLAW pojawiła się w dokumencie, który nadawał przywileje biskupowi włocławskiemu. Biskup miał otrzymywać 10 grzywien srebra rocznie z targu w Inowrocławiu.

środa, 07 grudnia 2016
Paszporty "Polityki" 2016 wśród nominowanych jest

trzech młodych reżyserów. Wśród nich nominację otrzymał pochodzący z Inowrocławia reżyser filmu "Zjednoczone Stany Miłości" Tomasz Wasilewski. Oryginalny młody twórca. Urodził się w Toruniu, ale dzieciństwo i młode lata spędził w Inowrocławiu. Tu chodził do szkoły podstawowej, tu uczęszczał do  I LO im. Jana Kasprowicza.

W naszym mieście 27 lipca odbyła się uroczysta premiera filmu "Zjednoczone Stany Miłości" z udziałem twórców. 

Tomasz Wasilewski udzielając wywiadów często wspomina nasze miasto. 

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,21082221,rezyser-z-inowroclawia-nominowany-do-paszportu-polityki.html

Gratulujemy nominacji i życzymy wszelkiej pomyślności.

środa, 30 listopada 2016
Dziewczyny w białych tenisówkach i Jakub Porada

Jakub Porada dziennikarz radiowy i telewizyjny pracujący obecnie w TVN 24 i TTV jest autorem kilku książek podróżniczych  m.in. "Porada da radę" i "Porada na Europę". Ostatnio napisał powieść pt. " Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach".  8 grudnia dziennikarz przyjedzie na spotkanie z czytelnikami w celu promocji tej ostatniej książki. Spotkanie jak zwykle odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym, początek godzina 18.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w bibliotece.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 148