Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
niedziela, 01 maja 2016
Wydarzenia kulturalne w mieście na najbliższe dni

1 maja 

W muszli koncertowej od godziny 16.00 rozpocznie się rodzinny festyn pod nazwą " Bajkowe Party" . Dzieci spotkają się z bajkowymi postaciami, zobaczą pokazy ogromnych baniek mydlanych, będzie można przejechać się dwukołowym segwayem. 

3 maja 

Uroczystość Patriotyczna z racji Święta Konstytucji

godz. 9.00  kościół ZNMP -msza w intencji Ojczyzny

godz. 19.00 kościół Królowej Jadwigi - Koncert Nadzwyczajny. Wystąpią m.in. Wiesław Ochman - tenor,  Aleksandra Stokłosa - sopran, Renata Dobosz - mezzosopran, Adam Żaak - baryton i dyrygent, Orkiestra Kameralna "Pro Arte ". W programie usłyszymy szlagiery muzyki klasycznej. Wstęp bezpłatny.

 W muszli koncertowej o godzinie 16.00 rozpocznie się Inowrocławskie Lato Muzyczne. Z koncertem wystąpi " Polifonika".

7 maja 

godz.10.00 rozpocznie się IX Bieg Piastowski - półmaraton na trasie Kruszwica -Inowrocław. Start spod Mysiej Wieży, meta na Stadionie Miejskim przy ul. Wierzbińskiego. 

8 maja 

Od godziny 15.00 rozpocznie się 39 Przegląd Artystyczny Chórów Województwa Kujawsko-Pomorskiego  "Wiosna w Solankach". Wcześniej, o godzinie 14.00 chóry wyrusza spod teatru i przemaszerują przez miasto do Solanek. Prowadzić je będzie Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalni Soli Solino.

Zródło: informator miejski Nasze Miasto.

wtorek, 26 kwietnia 2016
Po spotkaniu z Krystyną Sienkiewicz

Aktorka pełna uśmiechu i humoru,  radośnie przywitała się z oczekującymi w saloniku osobami. Trochę opowiadała o swoim życiu, o różnych smutnych  wydarzeniach, potem odbył się krótki recital. Później artystka rozbawiła publiczność wieloma wierszowanymi dowcipami. Na końcu był moment na wspólne zdjęcia i wpisywanie do książek dedykacji. To był wspaniały wieczór z artystką :) 


Pan Bartosz Wiśniewski ( z Biblioteki Miejskiej )  wprowadza panią Krysię do saloniku.

 

 

sobota, 23 kwietnia 2016
Miasto wita bratkami ;)

Przy wjeździe do centrum Inowrocławia od strony Torunia, na wysokości bazyliki mniejszej ( kościół Ruina), podróżujący są witani pięknym napisem ułożonym z kwitnących bratków.  Zważywszy na spore korki i poruszanie się samochodów w żółwim tempie, kierowcy mają czas przeczytać powitanie. Budowana obwodnica miasta za kilka lat rozładuje nieco nadmierny ruch pojazdów w centrum miasta. Czego życzę wszystkim kierowcom korzystającym z miejskich dróg.

15:04, solankino , Wiosna
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 kwietnia 2016
Rakieta ozdobą i informacją o

rozgrywającym się w weekend meczu Pucharu Federacji.  W sobotę odbyły się dwa mecze singlowe, w niedzielę natomiast gry pojedyncze i w parach. Ostatecznie Tajwan awansował do Grupy Światowej II Pucharu Federacji. Agnieszka Radwańska nie przyjechała na mecz.

 

środa, 13 kwietnia 2016
Inowrocław z lotu ptaka-filmik

Pod linkiem można obejrzeć 26. minutowy filmik nakręcony pół kilometra nad miastem.

http://ki24.info/pl/11_wiadomosci/2286_inowroclaw_z_pol_kilometra_nad_ziemia.html

08:07, solankino , Różne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 kwietnia 2016
Wiosennie :)

 

 

 

 

 

 

 

23:14, solankino , Wiosna
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 140