Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
środa, 07 grudnia 2016
Paszporty "Polityki" 2016 wśród nominowanych jest

trzech młodych reżyserów. Wśród nich nominację otrzymał pochodzący z Inowrocławia reżyser filmu "Zjednoczone Stany Miłości" Tomasz Wasilewski. Oryginalny młody twórca. Urodził się w Toruniu, ale dzieciństwo i młode lata spędził w Inowrocławiu. Tu chodził do szkoły podstawowej, tu uczęszczał do  I LO im. Jana Kasprowicza.

W naszym mieście 27 lipca odbyła się uroczysta premiera filmu "Zjednoczone Stany Miłości" z udziałem twórców. 

Tomasz Wasilewski udzielając wywiadów często wspomina nasze miasto. 

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,21082221,rezyser-z-inowroclawia-nominowany-do-paszportu-polityki.html

Gratulujemy nominacji i życzymy wszelkiej pomyślności.

środa, 30 listopada 2016
Dziewczyny w białych tenisówkach i Jakub Porada

Jakub Porada dziennikarz radiowy i telewizyjny pracujący obecnie w TVN 24 i TTV jest autorem kilku książek podróżniczych  m.in. "Porada da radę" i "Porada na Europę". Ostatnio napisał powieść pt. " Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach".  8 grudnia dziennikarz przyjedzie na spotkanie z czytelnikami w celu promocji tej ostatniej książki. Spotkanie jak zwykle odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym, początek godzina 18.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w bibliotece.

niedziela, 27 listopada 2016
Tomasz Trzeszczyński z zespołem zagra

Pochodzący z Inowrocławia Tomasz Trzeszczyński , którego mogliśmy słyszeć w programie The Voice of Poland zagra z zespołem Thermit ( którego jest solistą) w Inowrocławiu. 

Koncert odbędzie się 10 grudnia w Barze PRL przy ulicy Szymborskiej 53. Początek godz.10.00. Bilety można kupić tu: http://thermitmetal.8merch.com/bilet_na_koncert_w_inowroclawiu_10_12-id10582

lub przed koncertem.

Źródło: inianie.pl

poniedziałek, 21 listopada 2016
Dzisiejszy jesienny spacer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krzesimir Dębski przyjedzie z książką

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie autorskie z Krzesimirem Dębskim, który tym razem spotka się z czytelnikami w roli pisarza. Będzie opowiadał o losach swoich przodków mieszkających kiedyś na Wołyniu i promował napisaną przez siebie  książkę pt. „Nic nie jest w porządku. Wołyń. Moja rodzinna historia”. Można będzie zdobyć dedykację w książce wcześniej zakupionej. Wiem, że w szatni biblioteki przed spotkaniami  często można było nabyć książki.

Spotkanie odbędzie się jak zwykle w Saloniku Literacko-Artystycznym 28 listopada o godzinie 18.00.

wtorek, 08 listopada 2016
Andrzej Stasiuk przyjedzie

Miejska Biblioteka w Inowrocławiu zaprasza 14 listopada na spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, które odbędzie się o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. 

Andrzej Stasiuk jest poetą, prozaikiem, publicystą i wydawcą. W 2005 roku za zbiór wspomnień zawartych w książce "Jadąc do Badadag"  otrzymał literacką nagrodę "Nike". Ostatnie jego książki to: "Kucając" i "Osiołkiem".

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 147