Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
środa, 10 lutego 2016
Od jutra MFF w Berlinie i film Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości"

Na festiwalu trwającym do 21 lutego w konkursie głównym pokazany zostanie film Tomasza Wasilewskiego reżysera i scenarzysty młodego pokolenia, który dzieciństwo i młodość spędził w naszym mieście. W Inowrocławiu chodził do I LO. 

Światowa premiera filmu będzie miała miejsce 19 lutego 2016 roku.

  

http://www.filmweb.pl/film/Zjednoczone+stany+mi%C5%82o%C5%9Bci-2015-729537

http://inianie.pl/inowroclaw-planem-filmowym-zjednoczonych-stanow-milosci/

https://www.pisf.pl/aktualnosci/wiadomosci/polska-obecnosc-na-66-berlinale


11:14, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 lutego 2016
Obrazy sznurkiem malowane

możemy zobaczyć już w piątek. Biblioteka Miejska zaprasza do Saloniku Literacko-Artystycznego na godzinę 12.00 na wernisaż wystawy mistrzyni tkactwa artystycznego pani Jolanty Surmy ze Złotowa. 

12:40, solankino , Wystawy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 lutego 2016
Andrzej Saramonowicz przyjedzie jutro

do Inowrocławia. Na spotkanie z reżyserem, scenarzystą i dziennikarzem zaprasza Miejska Biblioteka. Początek spotkania o godzinie 18.00, miejsce jak zwykle Salonik Literacko-Artystyczny. Andrzej Saramonowicz jest m.in. autorem scenariusza i jednym z dwójki reżyserów komedii "Testosteron", autorem scenariusza na podstawie którego powstał film pt." Idealny facet dla mojej dziewczyny".Więcej w wikipedii.

Do naszego miasta przyjedzie na autorskie spotkanie związane z napisaną przez niego książką pt. " Chłopcy".

czwartek, 21 stycznia 2016
Mesajah zaśpiewa na Walentynki

Miłośnicy reggae już 14 lutego będą mogli posłuchać wokalisty młodego pokolenia. Nie tylko posłuchać, ale i potańczyć w rytm muzyki. Koncert Mesajaha rozpocznie się o godzinie 19.00, ale drzwi hali widowiskowo-sportowej gdzie będzie miało miejsce to wydarzenie, otwarte zostaną o godzinie 18.30. Wstęp na koncert bezpłatny.

Prezydent miasta zaprasza.

wtorek, 12 stycznia 2016
"Stany Zjednoczone Miłości"

Nowy film Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości" zakwalifikował się do konkursu głównego 66. Międzynarodowego Festiwalu  Filmowego w Berlinie. Trzymamy kciuki.

Film opowiada o życiu 4. kobiet z 80. tysięcznego miasta u progu roku 1990 czyli końca komunizmu. Inspiracją dla filmowego miasta było rodzinne miasto reżysera czyli nasz Inowrocław. 

Młody reżyser Tomasz Wasilewski związany jest z naszym miastem. To w Inowrocławiu spędził młode lata, tu chodził do I LO im. J. Kasprowicza. 

http://gwiazdy.wp.pl/artykul/5949945356117121/zjednoczone-stany-milosci-na-berlinale-kolejny-sukces-polskiego-kina.html


23:41, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 stycznia 2016
Francuskie przeboje w interpretacji

Justyny Bacz usłyszymy jutro w ramach WOŚP. Piosenkarka wystąpi o godzinie 17.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Towarzyszyć jej będzie akordeonista Klaudiusz Baran.Na recital zaprasza Miejska Biblioteka.

http://www.justynabacz.net/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Justyna_Bacz


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 136