Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
piątek, 21 października 2016
Dziś przyjedzie Jolanta Fraszyńska i Łukasz Maciejewski

Dziś o godzinie 18 w Saloniku Literacko - Artystycznym można się spotkać z aktorką Jolantą Fraszyńską. Zawita do nas w towarzystwie dziennikarza, krytyka filmowego i teatralnego Łukasza Maciejewskiego. Łukasz Maciejewski jest autorem książki o aktorkach pt."Aktorki. Portrety". W marcu tego roku odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z Emilia Krakowską i Łukaszem Maciejewskim, a teraz w związku z tą książką przyjedzie Jolanta Fraszyńska. Zachęcam dziś do odwiedzenia Saloniku. Nawet jeśli brak wejściówki, która zapewnia miejsce siedzące.

niedziela, 25 września 2016
Tomasz Wasilewski i jego film na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Wczoraj zakończył się kilkudniowy Festiwal Filmowy w Gdyni.Po godzinie 22.00 TV rozpoczęła jego retransmisję. Oglądałam, bo lubię polskie filmy.  

Na festiwalu najwięcej statuetek otrzymał film młodego reżysera pochodzącego z Inowrocławia Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". W Inowrocławiu odbył przedpremierowy pokaz filmu, który poprzedziło spotkanie z reżyserem i aktorami. 

Oto nagrody:

Reżyseria: Tomasz Wasilewski

Drugoplanowa rola kobieca: Dorota Kolak

Drugoplanowa rola męska: Łukasz Simlat

Kostiumy: Monika Kaleta

Montaż: Beata Walentowska

Gratulacje !

10:24, solankino , Ludzie
Link Dodaj komentarz »
Migawka z Meksykańskiego Festiwalu Smaku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 02 września 2016
Festiwal Smaku - Meksyk, już 10 września !

10 września od godziny 17.00 w muszli Parku Solankowego  rozpocznie się Festiwal Smaku, w czasie którego poznamy Meksyk nie tylko od strony smaku. Gościem imprezy będzie znana zapewne wszystkim podróżniczka, Elżbieta Dzikowska. Oprawę muzyczną zapewni zespół Los Amigos, znany z takich przebojów jak „La cucaracha”, „La bamba”, „Cucurrucucu paloma”. Będą warsztaty kulinarne, które poprowadzi szef kuchni Isabel Balderas i gotowanie na żywo, rozbijanie piniat ( to kule wypełnione słodkościami ), pokazy malarskie, pokazy szermiercze, wystawa fotografii podróżnika Marka Łasisza. Od godziny 20.00 rozpocznie się nocne wodne  show. Meksykański wieczór zakończy projekcja komediowego filmu "Rudo i Cursi".

Na tą świetnie zapowiadającą się imprezę zaprasza prezydent miasta. 

niedziela, 21 sierpnia 2016
Blues Ino Festiwal

Wspaniałą ucztę mieli fani bluesa w niedzielny wieczór w Inowrocławiu. Na scenie muszli koncertowej bawiliśmy się wspólnie z Szulerami ( ja nie zdążyłam na ich występ ), po nich wystąpił zespół w składzie Sebastian Riedel, Michał Kielak i Kuba Andrzejewski. Wspaniały koncert, Sebastian Riedel zaśpiewał nie tylko swoje utwory, ale również swojego ojca Ryśka. Pięknie zaśpiewał młody Kuba Andrzejewski. Znakomita gra na na harmonijce ustnej Michała Kielaka.  Gwiazdą wieczoru był kwartet muzyczny Boogie Boys wykonujący muzykę z domieszką czarnego bluesa i rock and rolla.  Profesjonalizm, tempo, wspólna zabawa. Na koniec wszyscy muzycy zagrali razem. To był piękny, radosny wieczór. Czekamy na V Blues Ino Festiwal :)

 

 

 

 

 

sobota, 13 sierpnia 2016
Spotkanie z serialową Honoratką, miłością Gustlika

Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z aktorką Barbarą Krafftówną, które odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Wcześniej, o godz. 16.00  w Parku Solankowym aktorka posadzi drzewko w Alei Dębowej.  

Spotkanie poprowadzi współautor książki "Krafftówna w krainie czarów" Remigiusz Grzela. Wejściówki zapewniające miejsce siedzące można odbierać w czytelni biblioteki.

Barbara Krafftówna w tym roku skończy 88 lat. W czasie  70. lat pracy aktorskiej grała w licznych sztukach teatralnych, filmach, serialach oraz w kabaretach. Za swoją pracę została nagrodzona wieloma odznaczeniami, nagrodami i wyróżnieniami. 

Jej życie osobiste nie było wesołe. Przeżyła śmierć męża, z którym miała syna, później zmarł jej drugi mąż, a w 2009 roku zmarł jej jedyny syn. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 145