Inowrocław miasto na soli, stolica Kujaw Zachodnich, a przede wszystkim moje miasto. Zamieszczę tu wszystko co uznam za ważne, ciekawe i przydatne.
Blog > Komentarze do wpisu
Tomasz Jastrun przyjedzie wkrótce

do naszego miasta na spotkanie autorskie. Tomasz Jastrun - poeta, prozaik, krytyk literacki, debiutował w 1973 roku wierszami publikowanymi w Miesięczniku Literackim Młodych. Publikował też w czasopismach dla dzieci. W 1980 roku brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej, należał do "Solidarności". W stanie wojennym ukrywał się, później został internowany w Białołęce. Współpracował z paryską "Kulturą" gdzie publikował felietony pod pseudonimem. W latach 1990-1994 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Sztokholmie, później prowadził w TV kulturalny program "Pegaz". Publikował w wielu tygodnikach. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Spotkanie z Tomaszem Jastrunem odbędzie się 20 czerwca o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej.Bezpłatne wejściówki już są do odbioru.

Wydawnictwo Zwierciadło w ubiegłym roku wydało Osobisty przewodnik po depresji autorstwa T.Jastruna. 

 "Książka to swoisty poradnik, a także intymna, dramatyczna próba opisania walki z depresją i przybliżenia ludziom nią dotkniętym, a także ich bliskim, czym w istocie jest ta tajemnicza choroba."

Warto przyjść z książką i zdobyć dedykację autora.

wtorek, 13 czerwca 2017, solankino

Polecane wpisy